Как да покажем снимка във Форума ! Идея

Предложения, мнения и коментари. Въпроси и помощ
Аватар
excalibur2
специален член
специален член
Обратна връзка:

Как да покажем снимка във Форума ! Идея

Мнение от excalibur2 »

Привет колеги !

Тъй като доста колеги ми се оплакаха, че не знаят как да пoкажат своя снимка ( която е на компютъра им ), реших че мога да се опитам да им помогна с един нагледен пример и идея как да се справят с този проблем.
И така ще започнем стъпка по стъпка.

За да видят и другите снимката, трябва да я "изпратим" от нашият компютър на друг, който е "видим" за останалите компютри , сърфиращи в интернет ( ако това ви се стори не разбираемо - прескочете го ). Или казано по-просто - ще си направим поща ( тя е безплатна ) на адрес :www.dir.bg

Тази поща има допълнително място в което можем да поставим определен брой снимки ( броя им зависи от тяхната големина ).

И така да си направим нова поща :

Отваряме прозореца на интернет браузера ( този с който работите на вашия компютър - internet explorer, Opera, MyIE2 - този ползвам аз- той е безплатен и според мен е по-добър от стандартния на Windows ).

С червена елипса е оградено мястото където се пише адреса, на който искаме да отидем, в нашият случай :www.dir.bg и натискаме големият бутон "Enter". След известно време ( зависи от скоростта на вашата интернет връзка ) ще се появи прозорец със следното съдържание :
Изображение
Да предположим, че Вие нямате все още поща в "dir.bg" - заставате с мишката над текста "регистрирай", в този момент видът на мишката ще се промени и ще изглежда , като ръчичка - това означава, че можете да натиснете левият бутон на мишката и компютъра , ще изпълни изписаната команда - в случая , ще се отвори нов прозорец, в който ще направим нашата регистрация :
Изображение
Ето това е прозореца за регистрация: Първо ( номер 1 ) трябва да изберем име на нашата нова поща . В примера, аз съм написал :ivanyovchev
Изображение
Преди да продължим, можем да проверим дали някой друг вече не се е регистрирал със същото име - за целта натискаме с ръчичката текста" свободно ли е " - ето резултата
Изображение
След това попълваме всички полета, пред които има червена звездичка - те са задължителни.
Изображение
Избираме си парола ( номер 2 ) и след това пишем ( потвърждаваме ) паролата ( пишете същата парола ) в номер 3.
Изображение
Не забравяйте да кликнете ( с мишката- казва се още да чекнете ) малкото квадратче пред текста -"Прочетох споразумението и съм съгласен с него " и чак тогава кликнете върху текста "Регистрирай"
Изображение
Ще се отвори нов прозорец и ако всичко е ОК, ще видите подобно съобщение : Сега можете да кликнете в/у текста "Влез в пощенската си кутия"
Изображение

Ще се отвори нов прозорец - тук ще напишем първо името на нашата поща ( в нашия пример това беше : ivanyovchev )
Изображение

За Име :ivanyovchev ( а вие ще напишете името на вашата поща ), а за Парола : вашата парола ( добре е да си запишете някъде тези данни - лесно се забравят ) и натискате бутона "Вход" или "Enter" - от клавиатурата
Изображение

Ще се отвори нов прозорец - това е пощенската кутия която си направихме:
Изображение

Обърнете внимание на бутона "Дискета", обграден с червен правоъгълник ( него няма да го видите - аз съм го поставил, за да се ориентирате по-лесно ). Кликнете в/у него и ще се отвори нов прозорец с нови менюта :
Изображение
За да са по-добре организирани снимките е добре да правите първо папки , като имената им да не са много дълги, но все пак да ви говорят за това какви снимки сте поставили ( или ще поставите ) там. За да създадете нова папка в полето означено с номер 2 , напишете име ( за предпочитане на латиница ) което да е кратко и ясно и натиснете в/у текста " Създай директория" . (Името "директория" и "папка" означават едно и също. В нашият пример съм създал папка "Pasta"
Изображение

Сега нека да "влезем" в новата папка- ще кликнем в/у текста "Pasta", подчертан с червена линия : на снимката отдолу вече сме в папката.
Изображение

Сега можем да "качим" снимки от нашият компютър в нашата папка "Pasta". Натискаме бутона "Brose" :
Изображение

Ще се отвори нов прозорец , който е стандартен прозорец за избор на файлове в Windows :намерете картинката, която искате да изпратите от вашия компютър на този на дир бг , във вашата папка "Pasta". Когато намерите търсената картинка - кликнете еднократно в/у нея ( или двойно - две бързи ккликвания ) и натиснете бутона °Open°.
Изображение

Сега остава да натиснете бутона "Добави" и след кратко премигане на екрана, ще видите името на картинката в списъка със снимките на папката :
Изображение

Сега вече можем да дадем този адрес на всеки и той да види тази снимка, където и да се намира по света.
Изображение

Изображение
Във форума - натискате " Нова тема" - и за да покажете снимкте, които сте поставили във вашата поща в дир бг , трябва да направите следното :
1. вариант - ако искате вашата снимка да се види в нов прозорец - просто трябва да напишете адреса , като пред него поставите тага ""- следва адреса: http://mail.dir.bg/~[ ... щият таг ""
Ето как ще изглежда ако сте го написали правилно ( не трябва да има празни полета между тях ) :
Изображение
А така ще изглежда в действителност, когато постнете вашето съобщение :
http://mail.dir.bg/~ivanyovchev/Pasta/IvGanev_1.jpg

В синьо е текста, който е еднакав за всички , които имат поща в дир бг. С червено е текста който е различен - в случая "ivanyovchev" е името на пощата, която създадох. Следва знака "/" - наклонена черта, който означава разделител ( най- просто казано ). След него е името на папката, която създадохме -"Pasta". Отново разделител "/" и следва името на снимката - IvGanev_1.jpg.

2 Вариант - ако искате снимката да се вижда директно във форума - трябва да поставите командата Изображение
Или това всичко сглобено ще изглежда така:
Изображение

Дал съм го като картинка, защото ако го оставя като текс, ще се види това :
Изображение

Преди да поснете - проверете как изглежда като кликнете в/у "Преглед", ако нещо не е наред - вероятно сте объркали правописа.

Ако имате проблеми пишете тук в тази тема - ще се опитам да ви отговоря, а знам че има и други колеги, които биха могли да Ви помогнат !

Упех ! :D
д-р Иван Йовчев : www.YovDent.com

софтуер : www.EXCALIBURII.com
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО www.beo-bg.org

София 1990
Bili
потребител
потребител

Мнение от Bili »

Д-р Йовчев,чудесна идея :D Така както сте го обяснили,мисля че дори и аз ще се справя :wink:
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Във връзка със зачестилите оплаквания от невъзможността за качване на снимки реших да отделя малко време и да кача снимка от дир.бг за да проверя функционалността. Времето, което ми отне за регистрацията и качването на снимката в дир.бг по описанията на д-р Йовчев (прекрасни!) 1,30 минути. Време за пускане на нова тема във форума: 1 минута!

Внимание!!! При пускане на снимки от дир.бг трябва да се преписват дословно всички символи и букви при подаване на адреса! Пропускането на един символ ще доведе до непоказване на снимката! Компютрите не отгатват намеренията на потребителите, а само изпълняват инструкции. Проверете с бутона "преглед" дали всичко написано от вас е правилно.

Ако не можете да се справите с дир.бг, регистрирайте се във Webshots.com, където процедурата е много по-улеснена и има специална функция за постване на снимка във форум, като не трябва да пишете на ръка никакъв код

Сега за всички вас специален подарък - картина за десктоп :)

Изображение
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
Аватар
zab4o
потребител
потребител
Обратна връзка:

Мнение от zab4o »

Браво най-накрая дано повече колеги показват снимки. И за пореден път , въпреки че го казах вече бих поздравил д-р Йовчев за търпението с което обяснява. :D :D :D :D
Хубавите неща в живота, стават най-бавно.
д-р Петков
Аватар
ivan paskalev
модератор
модератор

Мнение от ivan paskalev »

д-р Дамянов написа:Във връзка със зачестилите оплаквания от невъзможността за качване на снимки реших да отделя малко време и да кача снимка от дир.бг за да проверя функционалността. Времето, което ми отне за регистрацията и качването на снимката в дир.бг по описанията на д-р Йовчев (прекрасни!) 1,30 минути. Време за пускане на нова тема във форума: 1 минута!

Внимание!!! При пускане на снимки от дир.бг трябва да се преписват дословно всички символи и букви при подаване на адреса! Пропускането на един символ ще доведе до непоказване на снимката! Компютрите не отгатват намеренията на потребителите, а само изпълняват инструкции. Проверете с бутона "преглед" дали всичко написано от вас е правилно.

Ако не можете да се справите с дир.бг, регистрирайте се във Webshots.com, където процедурата е много по-улеснена и има специална функция за постване на снимка във форум, като не трябва да пишете на ръка никакъв код

Сега за всички вас специален подарък - картина за десктоп :)

Webshots.com нещо не ми допадна, защото пуска във форума само тази мъничка икона, а после те отвежда на страница с рекламни банери и прочее. Иначе наистина процедурата е улеснена. От друга страна не ми се занимава повече с български сайтове, след като се опарих с bgphoto.net
София '99, Tufts Universtiy School of Dental Medicine '07
Изображение
Животът е кратък, науката безкрайна!
Аватар
excalibur2
специален член
специален член
Обратна връзка:

Мнение от excalibur2 »

ВАЖНО !

ЗА ТЕЗИ КОИТО СИ НАПРАВЯТ ПОЩА В dir.bg - СЛЕД 90 ДНИ ПОЩАТА СЕ ИЗТРИВА АВТОМАТИЧНО, АКО НЕ СЕ ПРАЩАТ ПИСМА.

ТОВА ЧЕ ОТВАРЯТЕ ДИСКЕТАТА, НЕ СЕ БРОИ ЗА АКТИВНОСТ НА ПОЩЕНСКАТА КУТИЯ.

ТОВА СЕ Е СЛУЧИЛО С МОЯТА ПОЩА - БИЛА Е ИЗТРИТА И ЗА ТОВА СЕ ИЗГУБИХА ВСИЧКИ СНИМКИ ОТ ТАЗИ ПОЩА.
д-р Иван Йовчев : www.YovDent.com

софтуер : www.EXCALIBURII.com
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО www.beo-bg.org

София 1990
Аватар
ivan paskalev
модератор
модератор

Мнение от ivan paskalev »

Е, bgphoto.net се завърна, но аз вече май ще премина при конкуренцията. Поне хората от инвестор изглеждат по сериозни.
София '99, Tufts Universtiy School of Dental Medicine '07
Изображение
Животът е кратък, науката безкрайна!
ivta
нов потребител
нов потребител

proba ot men

Мнение от ivta »

Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

Изображение
Proba! :thumb:
Склерозата ще ни направи нови хора!
Sylvia Lilova
чест потребител
чест потребител

Мнение от Sylvia Lilova »

Сложете я в "Снимки"-те тази, много е яка :lol: :lol: :lol:
dimitrov
почетен член
почетен член

Мнение от dimitrov »

и аз да пробвам
Изображение
[img]http://www.bgphoto.net/request/photo/29 ... 42987/.jpg[/i
mg]mnogo myka
Аватар
rmashev
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от rmashev »

Бих предложил на всички, които искат да качват снимки да използват
snimka.bg. Там всичко е лесно и не се губят акаунти.
ЧНГ!!!! :pidu:
Прави каквото трябва и ще стане това, което искаш. Др. Росен Машев
javor
чест потребител
чест потребител

Мнение от javor »

Изображение
това е реклама на една от стените на моя кабинет :axe:
rossinha
нов потребител
нов потребител

proba

Мнение от rossinha »

Аватар
зъбар
нов потребител
нов потребител

Мнение от зъбар »

Май най лесно си е с Дата.бг :):):)
Следвайте: www.data.bg (трябва да сте регистриран...лесно е :) )-> Pictures -> Add image ( browse-вате вашата снимка) -> Add -> копирате линка, който седи срещу Оригинален размер, Пълен размер или Тъмбнайл и го пействате в поста си тук и хоп :

Изображение

:)
Аватар
maxilla
редовен потребител
редовен потребител
Обратна връзка:

Мнение от maxilla »

А не е ли възможно просто да се качват снимките във форума, направо от компютъра? " Add image to post" :roll:
Камелия Лазова
www.maxilla-lab.com - зъбна работилница
www.maxilla.hit.bg
Съюз на зъботехниците в България

Изображение
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Да, възможно е. Това става като се инсталира специален мод в кода на форума. Ще се постарая в най-скоро време да го инсталирам и в нашият форум. :D
София 2003
Аватар
maxilla
редовен потребител
редовен потребител
Обратна връзка:

Мнение от maxilla »

:pidu: :skok-podskok: :plias: :pray2: :thumb:
Камелия Лазова
www.maxilla-lab.com - зъбна работилница
www.maxilla.hit.bg
Съюз на зъботехниците в България

Изображение
Аватар
д-р Венелинов
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Венелинов »

:thumb: :thumb: :thumb: :thumb: :thumb:
- Пловдив 2000
- Българско Ендодонтско Общество
- "Робът се стреми към свобода, свободният-към съвършенство" Гоце Делчев
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

МОД-а за добавяне на картинка е инсталиран. Понеже все още е експериментален може да има някои проблеми. Всеки, който се натъкне на такива нека да пише в тази тема.
Изображение

Как работи?
Под прозореца на съобщението, което пишете ще видите "Добави Картинка към Постинга" Когато натиснете този линк ще се отвори прозорец. Натискате "browse" и се отваря нов прозорец, който тава възможност да изберете картинка от вашият компютър. Тази картинка се записва към външен сървър и автоматично включва ББкода в постинга Ви. Накрая натискате UPLOAD и Готово!
София 2003
Публикувай отговор