софтуер за стоматолози

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
Публикувай отговор

Какъв софтуер използвате

Dentist
58
35%
Excalibur
23
14%
Global Dent
40
24%
Dental Master Pro
9
5%
MediDent
5
3%
Dentistry
3
2%
Хипократ
18
11%
32 зъба (не се смейте, точно така е)
7
4%
DentaFriend
0
Няма гласували
Medident
1
1%

Общо гласове: 164

renydent
потребител
потребител

Мнение от renydent »

Супер.Много благодаря.Наистина много ми хареса,но и факта че няма проблеми е супер
Deliya
нов потребител
нов потребител

Мнение от Deliya »

Здравейте,
Вече повече от година в Пловдив и София има стоматолози които работят с програмен продукт "Dent Tool". С тази програма се работи много лесно и съдържа всички атрибути и опции за стоматологичната дейтост. Ако някой се интересува ще дам необходимите инструкции.
Няма невъзможност - има необходимост!
Deliya
нов потребител
нов потребител

Мнение от Deliya »

Информирам Ви че в програмния продукт "Dent Tool" е включен и представения от НЗОК "XML"-формат за електронните отчети. Комбиниран с електронния подпис вече може да се започне електронното отчитане
Д-р Станимир Куюмджиев
потребител
потребител
Обратна връзка:

Мнение от Д-р Станимир Куюмджиев »

Колеги, и в изпитаната вече във времето програма Global dent е включен и представения от НЗОК "XML"-формат за електронните отчети. Комбиниран с електронния подпис вече може да се започне електронното отчитане, но въпросът е, КОГА ще свършат рокадите и финансовите проблеми на НЗОК, та да се заработи нормално. Вероятно към 01.07.10 ще се започне кампания за въвеждането на ел-отчетите, аз не го очаквам по-рано, като виждам как се движат нещата.
Това разбира се не пречи на предвидливите, закупили овреме Global dent, да си трупат базата данни за пациенти, манипулации и т.н. После ще са улеснени.
Д-р Станимир Куюмджиев
София-1978
д-р Табаков
чест потребител
чест потребител

Мнение от д-р Табаков »

Колеги, в от доста време чопля различни демота на стоматологични софтуери, но вече съм тотално объркан, че няма достатъчно читав. Досега най-са ми допаднали Excalibur II и Dentist. Екскалибура е нещо, което трябва да го има всяка практика - подробен и прецизен по отношение данни, диагнози и лечение на на пациентите. Срещам проблеми с някои неща- мисля, че печати само амбулаторни листове по НЗОК и спецификации. Все още съм в етап на работа с касата и бих искал да може да печата всички бланки, дори и оназ прословута 3"А", която донесе честитки на много пловдивски колеги. Бих искал софтуерът да има и възможност да съставяме бърз отчет към РЦЗ, като дава данни за посещения, брои обтурации, коренови лечения и пр.
Не малко предимство е, че много лесно се пуска Екскалибура на Линукс система, която предпочитам за работа, като работи без разлика с Виндоус операционна система.
Дентист докато го пробвах гърмеше редовно с грешки иначе достатъчно добре е направен за касата, но другата част за нормалната практика куца.

Може ли да споделите във вашите програми дали имат такива възможности?

Благодаря предварително!
Аватар
boni_dent
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от boni_dent »

Всичко това може да го пратите на програмиста на Екскалибур-и би могло да бъде направено
"ЛЕКА И ДОХОДОНОСНА"
д-р Бойко Николов
СФ-София 1991
http://www.bonident-bg.com/.
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО http://www.beo-bg.org
Д-р Станимир Куюмджиев
потребител
потребител
Обратна връзка:

Предстартово предвиждане

Уважаеми колеги,

Здравната каса тихо и полека , дори коварно непредупредено въвежда електронизацията ни. Уж още няма реално въвеждане на ел-отчетите, а в последната декларация трябваше да се съобщи, чрез КОЯ ДЕНТАЛНА ПРОГРАМА ще се подават документите в РЗОК. Вие какво посочихте?

Има още доста неориентирани колеги, на които предлагам да използват последната предстартова промоция за софтуера на " Global dent" - дентална програма, която е предпочитана от мнозинството в страната ни, защото е лесна за ползване и настройки. Включилите се в нея ще могат да обменят помежду си инфо за пациенти, здравни книжки , ОСИГУРОВКИ и т.н., което е сигурна защита от глоби и проблеми.

Индивидуалното закупуване на програмата е на цена 144 лв. за едно работно място.

Промоционалната цена за кратък срок време е при мен :wink: все още на цена 96 лв. за едно работно място. за срок от една година. Това е възможно САМО при събрана група колеги-абонати от 10 души и в момента съм в напреднал процес на композиране на такава група от колеги из страната. Предвидливите ще се възползват от все още промоционалната цена, ако до дни ми се обадят на ( 0888 890-301 = д-р Куюмджиев) и съответно се уговорим за начина за заплащане на сумата и изпращане на данните :

1/ Име и адрес на фирмата или друга регистрация + БУЛСТАТ

2/ ЛПК , РЦЗ-номер,

3/ Тел. за връзка + и-мейл

Бързото действие е гаранция за успеха, а ПРЕДВИДЛИВИТЕ използват GLOBAL DENT !

Очаквам активността ви, защото все пак усвояването на ИТ-навици изисква време, а то тече и не чака.

Ваш: д-р Куюмджиев

ПП. Миналата година промоционалната цена беше само 80 лв. :) и то при неограничен срок на ползване - предвидливите тогава спечелиха. Сега цената пазарно се вдигна на 96 лв. за срок от една година ползване на софтуера. След старта на ел-отчетите софтуера ще струва с около 50 лв. по-скъпо - 144 лв. Ще си позволите ли да губите време и пари? :?
Д-р Станимир Куюмджиев
София-1978
д-р Табаков
чест потребител
чест потребител

Re: Предстартово предвиждане

Мнение от д-р Табаков »

D-r Kuyumdjiev написа:Ще си позволите ли да губите време и пари? :?
Всеки един софтуер, който ни извива ръцете отзад, искайки годишна такса за лиценз, е губене на пари. Искам Фотошоп, Флаш - отивам плащам си като пич, дават ми лиценз, който работи без годишни такси. Купувам си уиндолз 1 път, не всяка година да кихам на чичо Гейтс.
Аватар
excalibur2
специален член
специален член
Обратна връзка:

Мнение от excalibur2 »

д-р Табаков написа:Колеги, в от доста време чопля различни демота на стоматологични софтуери, но вече съм тотално объркан, че няма достатъчно читав. Досега най-са ми допаднали Excalibur II и Dentist. Екскалибура е нещо, което трябва да го има всяка практика - подробен и прецизен по отношение данни, диагнози и лечение на на пациентите. Срещам проблеми с някои неща- мисля, че печати само амбулаторни листове по НЗОК и спецификации. Все още съм в етап на работа с касата и бих искал да може да печата всички бланки, дори и оназ прословута 3"А", която донесе честитки на много пловдивски колеги. Бих искал софтуерът да има и възможност да съставяме бърз отчет към РЦЗ, като дава данни за посещения, брои обтурации, коренови лечения и пр.
Не малко предимство е, че много лесно се пуска Екскалибура на Линукс система, която предпочитам за работа, като работи без разлика с Виндоус операционна система.
Дентист докато го пробвах гърмеше редовно с грешки иначе достатъчно добре е направен за касата, но другата част за нормалната практика куца.

Може ли да споделите във вашите програми дали имат такива възможности?

Благодаря предварително!
Д-р Табаков, много ви благодаря за добрия отзив, който сте направили за нашия софтуер "Excalibur II". Ако имате желание наистина можем да обсъдим, какво не ви достига в него. Понякога не е възможно да видите всички възможности на софтуера, ако не го познавате в детайли. Ако желаете можете да ми пишете или да се свържете с мен по телефона. Мисля че разпечатването на допълнителна бланка, която смятате за важна и отчет към РЦЗ е лесно осъществимо.

Приятна седмица!
д-р Иван Йовчев : www.YovDent.com

софтуер : www.EXCALIBURII.com
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО www.beo-bg.org

София 1990
Д-р Станимир Куюмджиев
потребител
потребител
Обратна връзка:

Наивен опит за....

Колеги,
Направих може би наивен епистоларен опит да изясня малко софтуерната ни ситуация с НЗОК и ето резултата - коментарът е излишен... :?
=================================================================================

Уважаема г-жо Управител на НЗОК, Д-р Нели Нешева,

Позволете да Ви се представя - д-р Станимир Куюмджиев, лекар по дентална медицина от Пазарджик.
Бих искал от моe и надявам се от името на денталното съсловие на България, да Ви изложа един проблем,породен от необяснимото бездействие на НЗОК в продължение на вече повече от две години. Цитирам текст от НРД 2009 и 2010 г (като подобен е текста и за 2011 г.):
Чл. 22: Изпълнителят отчита месечно реализираната дейност, съгласно чл. 2,т. 1 и т. 2 с електронен отчет за извършената дейност на ЗЗОЛ, отразена в амбулаторни листове в определен от НЗОК формат.
Т. н. "формат за електронно разчитане" на подадената по Интернет или на диск дентална информация беше уж създаден отдавна и подложен на тест, но така и не бе публикуван в общественото пространство, което и стопира този ни контакт със здравната каса. До ден днешен електронното отчитане не влезна в действие, следователно НЗОК едностранно нарушава договора помежду ни - ситуация странна за претендираща да е европейска ЗОС.
Как реагираха на горното българските лекари по дентална медицина и какво им коства това? Като стриктни и доверчиви договорни партньори, аз и много колеги си закупихме още през 2008 г. ,когато усилено се заговори от служители на НЗОК за предстоящата реформа, нужната апаратура: компютри,принтери, съответен софтуер и електронен подпис. Трескаво започнахме да усвояваме непривичните ни дотогава знания и умения за работа с ИТ - съответно се плащаше на е-специалисти за обучението. В момента предполагам че поне 50% от стоматолозите са готови за съвременно електронно администриране, но от страна на НЗОК то не се случи и продължаваме да губим време и нерви в чакане по офисите на РЗОК, като за доста колеги от периферията това е свързано и с не малки транспортни разходи. Да не говорим за екологичния проблем - похабените тонове хартия, т.е. ценни горски масиви.
През тези 2009 и 2010-та години от страна на Здравната каса струяха само мъгливи недомлъвки по проблема. Необяснимо е, защо сега в момент на криза, се пропуска една възможност за икономия на персонал и хартия, до каквато ел-отчетът би довел. Отделно и до по-точна статистика и по-ясен поглед върху денталното здраве на българите.
Уважаема г-жо Управител, бих желал аз и съсловието ми да бъдем осведомени за предполагаемия по-точен срок за въвеждане на електронното администриране, тъй като ни предстои до дни ново абониране за ел-подпис и дентален софтуер за работа с НЗОК- т.е. нови разходи. Трябва да сме наясно, дали имаме пред себе си отговорен договорен партньор или контактуваме със старомодна административна система. Надявам се в законоустановения срок да бъда информиран на адрес:
Гр. Пазарджик, ул. „К.Величков” 26, ет. 3
или
koumdjiev@abv.bg

С уважение: д-р Станимир Куюмджиев,
0888 890301 034 988849

21.01.2011 г.
ПП. Как е възможно НЗОК да няма официален ел-адрес (e-mail) ?

=======================================================================================================

НЗОК До д-р Станимир Куюмджиев
Изх. 11-01-17/22.03.11 Ул. „ К . Величков” 26
Гр. Пазарджик

НЗОК В отговор на Ваше писмо, наш вх. N 11-01-17/24.01.2011 г.

Уважаеми д-р Куюмджиев,

Във връзка с направените констатации, изложени в горецитираното писмо, бих желала да Ви уведомя, че изграждането и развитието на Интегрираната информационна система на НЗОК е един от приоритетите на нейното ръководство и усилено се работи за реализирането им, отчитайки предимствата на електронната обработка.
При изграждането на ИИС на НЗОК обхвата постепенно бе разширяван. Успоредно с това се разработи електронната услуга „Подаване на отчети от ИМП” от интернет портала на НЗОК, с тенденция да се обхванат всички договорни партньори на НЗОК.

В най-близко бъдеще ще стартира и електронното отчитане на лекарите по дентална медицина

По отношение на информацията, съдържаща се в отчетите на лекарите по дентална медицина Ви уверявам, че тя се съхранява и поддържа в информационни масиви, извън ИИС на НЗОК.

Управител на НЗОК:
Д-р Нели Нешева
===================================================================

Народът ни е казал умно: "Трай коньо за зелена трева!" ...т.е. за електронизация на НЗОК. Има да си губим времето по опашки в касата, сума ти колеги ще се правят на последователи на Паисий и ще дращят с пачите си пера по купени вероятно от д-р Кехайов бланки. Вероятно някои юристи се чудят, как така ДЪРЖАВНА институция сама нарушава собственоизмисления си договор, но никой не протестира и не я съди за наложени излишни разхди, нерви и пропуснати ползи. Затова посланик Уорлик заявява, че БГ-правото мери с различни аршини, нооо...не не е открил Америка... :wink:
Д-р Станимир Куюмджиев
София-1978
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

D-r Kuyumdjiev последно от касата ми казаха че се е отложило въвеждането на ел. отчитане за неопределено време, тъй като са излезнали други приоритети/ тоест няма пари за това/ . Аз лично не смятам че имаме кой- знае какво да отчитаме,визирайки пакета от дейности! Явно и от касата са стигнали до този извод и затова не бързат! Истината е че рано или късно всичко в здравеопазването трябва да мине в ел. вариант, както е в цяла Европа!
Deliya
нов потребител
нов потребител

Софтуер

Мнение от Deliya »

За София безплатно демонстрирам възможностите за електронно отчитане на групови и индивидуални практики и XML-отчетите с програмен продукт "Dent Tool"на място при наличие на компютър или на мой преносим.
lio
нов потребител
нов потребител

Щш се отчитаме май-май електронно в близката година.

Мнение от lio »

Интересно би било да се пусне пак анкетата, колко процента кой софтуер ползват.
Другото нещо което искам да споделя е, че ползвам дел лаптоп който си дойде с линукс ubuntu и ми върши работа, дори му посвикнах но сега със този софтуер за нзок ще минавам на windows явно. Та има ли софтуер който ще върви под линукс а чух и за онлайн уеб базирани което сякаш не е лоша идея откъм сигурността на базата данни. Ако има някой запознат с въпроса ще ми е интересно да чуя, че несъм сам.
По моята логика ако мина на друга операционна система тя ще е нелегална и неми харесва идеята особенно ако е и в кабинета а да си плащам за прозорец неми се нрави.
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Божидар Кафелов »

Здравейте, Lio! Търсил съм софтуеър за Линукс, но мисля, че открих 1, но той е толкова нелицеприятен и труден за ориентация, че набързо се отказах. Компаниите нямат и сметка да произвеждат версии за Линукс, защото не са много зъболекарите, които ползват тази ОС. Може да не минавате на Windows, просто инсталирайте виртуална машина (със сигурност в Убунту форума има How-To) и на виртуалната машина сложете един XP. Също може да пробвате Wine - програма, с която се подкарват Windows-приложения под Линукс - Wine HQ!

Коя версия на Убунту ползвате? Това е една от малкото Линукс дистрибуции, които са направени за крайни потребители, които не са на ти със sudo командите!

Поздрави,
Божо
д-р Табаков
чест потребител
чест потребител

Мнение от д-р Табаков »

Виртуална машина лесно се подкарва с VirtualBox. За инсталирането под Ubuntu или други дистрибуции има много добри упътвания в интернет. Възможно е цялата виртуална папка на съотвената машина да я запишете на флашка, но заради постоянното четене и записване на информация върху флашката, докато работи машината, флашката се прецаква доста бързо. Също е възможно и отдалечен достъп до виртуалната машина - тя може да работи например вкъщи, а да имате достъп от кабинета. Е трябва и интернета да е читав и да не прекъсва.

Тествал съм ExcaliburII и Hipocrates D-Lite с wine и работят добре. Преди няколко години с един приятел компилирахме и тествахме под Linux това - http://www.opendental.com . Доста подробен софтуер, естествено няма функция за нзок, но пък покрива май цялата стоматология :) В момента пишат, че текущите им настолни версии работят на уиндоус и ако трябва да се подкара на линукс ще трябва няколкомесечен труд на програмист.
Д-р Станимир Куюмджиев
потребител
потребител
Обратна връзка:

Анкета?

Колеги,
Тук се чу вече идеята да се актуализира АНКЕТАТА - кой кой софтуер за работа с НЗОК ползва. Предлагам да се поднови гласуването - любопитно е да се знае, нали?
Д-р Станимир Куюмджиев
София-1978
noa
нов потребител
нов потребител

Мнение от noa »

''защото не са много зъболекарите, които ползват тази ОС''
Колеги ,защо не пуснете и анкета ,колко от вас ползват легален Windows ? Ние в кабинета ползваме само Линукс ,колегата малко по горе е обяснил защо.Колко от нас разбират рисковете да използват пиратски версии на ОС в кабинетите си?
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Божидар Кафелов »

Колега noa, как се справяте със специфичните приложения за Уиндоус - Wine, виртуална машина...? На мен ми се иска да направим клиниката MacOS базирана, но ще е трудно от финансова гледна точка и отново от гледна точка на съвместимост на рентгени, интраорални камери и т.н. Другото, което ме притеснява е миграцията на колегите от Уиндоус към Убунту, макар и слоганът на Убунту да е "Linux for human beings" :)

Поздрави,
Божо
д-р Табаков
чест потребител
чест потребител

Мнение от д-р Табаков »

MacOS върви и на PC. Все пак е префасонирано BSD.
lio
нов потребител
нов потребител

Мнение от lio »

Д-р Божидар Кафелов успех с избора на софтуер благодаря за отговорите. Имам 3 машини с убунту 10.4 две и едната с последния убунту 11 нещоси имам и уиндоус 7 легален.
Виртуалната машина ще е последната опция струвамисе когато имах време да поровя гугъл попаднах на 2 онлайн варианта на стом софтуер, което за момента ме впечатлява най-много. Сървърите по трудно губят база данни а в кабинета ще има и ангажимент за бекъп и др.. губене на време инсталации ъпдейти.
С wine ги пробвах всички демо версии що имах лудница е с бъговете и няма кой да помогне.

Наистина колко колеги ползват легален софтуер в кабинета?
Публикувай отговор