Кофердам

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

Кофердам

Мнение от Христиан Каназирев »

искам да си закупя кофердам и след изсвестно изследване на пазара се колебая между два кита.
някой ако може да даде мнение, препоръка или съвет, защото аз нямам опит, а на картинка всички
са еднакви. има ли резон в купуването на двойно по-скъпия кит или разликата няма да е толкова
значителна?
1. на GDC
Изображение
2. на HuFriedy
Изображение
Just brush the tooth you want to keep.
ФДМ Варна '13
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Божидар Кафелов »

Здравейте, колега! Аз лично ползвам кита на Hygenic - Fiesta. Като за старт не мисля, че има голям смисъл в инвестицията в Hu-Freidy по няколко причини:

1. В началото са Ви нужни 1-2 моларни клампи, 1-2 премоларни и една за резци. Моите любими, които мога да кажа, че са универсални са W3 и W56 за моларни, 2AS за премоларна и 9 за резци.

2. Не ми харесва Ivory перфоратора, предпочитам Ainsworth (този като в GDC комплекта)

3. Хубаво е да ползвате шаблон, особено като започвате. (Аз и сега ползвам шаблон винаги, така съм се застраховал от странно разположено плано върху лицето на пациента)

4. Предпочитам клампи без крила, защото позволяват по-мързеливо поставяне на платното (дори и без асистент).

Надявам се да съм бил полезен. Без да се чудите поръчвайте, всичко е до навик и до нагласа. Най-вероятно няма да уцелите перфектния комплект за Вашите нужди, но после винаги може да се добави друга клампа, рамка или друг вид платна. Успех!
Аватар
д-р Мирена Дойчинова
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от д-р Мирена Дойчинова »

Напълно съм съгласна с препоръките на д-р Кафелов, единствено бих добавила още 2 мои любими клампи на Hu Friedy: 12А и 13А. А рамката може да Ви е и пакистанска/китайска. Няма смисъл да се дават повече от 8-10 лева за рамка. Не се амортизират, не се чупят и всички вършат една и съща работа. :) Успех! :)
No Martini, no Party! (George Clooney)
No Rubber dam, no Endodontics! (Dr. Arnaldo Castellucci)
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Колега а бихте ли споделил цените на тези комплекти?
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

veni написа:Колега а бихте ли споделил цените на тези комплекти?
1.GDC - Комплект кофердам включващ: 36 дентални платна от латекс 150х150мм, 11 клампи(2А/3/4/12А/13А/14А/201/202/205/210/211), перфоратор тип Ainsworth, форцепс, метална рамка и шаблон /250лв/.
2.HuFriedy - Комплект кофердам включващ: 8 клампи(0/1/2/7/8/8А/14А/212), перфоратор тип Ivory, форцепс, метална рамка и шаблон /600лв/.
ФДМ Варна '13
Аватар
Traqn``
потребител
потребител

Мнение от Traqn`` »

При това положение цената на Хю Фрииди комплекта е направо страхотна. Взимайте го без да се замисляте изобщо !!
Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

Видяхте ли тук ? http://www.endo.bg/
Може да се събере стартов комплект по избор, но дали е оригинал HuFriedy не бих могъл да кажа.Всяка клампа трябва да бъде в отделен запечатан оригинален плик.
Склерозата ще ни направи нови хора!
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

Д-р Къртев написа:Видяхте ли тук ? http://www.endo.bg/
Може да се събере стартов комплект по избор, но дали е оригинал HuFriedy не бих могъл да кажа.Всяка клампа трябва да бъде в отделен запечатан оригинален плик.
да, гледал съм го и си помислих същото. има ги на същата цена,а и изборът е по богат при официалния вностиел на HuFriedy за бг. събирането на стартов кит е добра идея, защото не си обвързан с купуването на свръхскъпи пънчери и форцепси, но ползваш качествени клампи. просто изисква яко да се поразровиш и да намериш най-добрата сделка. :)
ФДМ Варна '13
pa_lta
нов потребител
нов потребител

Мнение от pa_lta »

Колеги, а какво ще кажете за комплектите на ASA DENTAL? :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Единственото, което ме притеснява е рамката на Nygard-Ostby в този комплект - стува ми се обемна и не много удобна.
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

На първата в началото на темата снимка инструмента за поставяне на клампи е по-добър. Аз бих избрал този комплект. Лично мнение-може и да не е така.
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

доста обстойно прегледах нашенските и световните кофердам пазари и се спрях по една или друга причина на следната конфигурация - 8 HuFriedy клампи с крилца и пакистански инструментариум Falcon. по форумите четох, че латекс-free дамовете на Hygenic и Roeko били много добри - затова си поръчах и от тях. колеги изказват мнение, че клампата си е клампа важното е дама да ти е добър. :D ако на някой му предстои купуване и е объркан да ми пише!
ФДМ Варна '13
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Пакистанския форцепс на Falcon e мек - ще изпитва трудности с клампите на Hu-Friedy (личен опит) и ще се налага да разминаваш браншовете, за да можеш да отвориш една молана клампа...

По-добре инвестирай в добър форцепс, а си вземи малко по-евтини клампи. Форцепса няма да го сменяш през месец, а клампа можеш да си вземеш малко по-късно и да е по-скъпа.
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

Божидар Кафелов написа:Пакистанския форцепс на Falcon e мек - ще изпитва трудности с клампите на Hu-Friedy (личен опит) и ще се налага да разминаваш браншовете, за да можеш да отвориш една молана клампа...

По-добре инвестирай в добър форцепс, а си вземи малко по-евтини клампи. Форцепса няма да го сменяш през месец, а клампа можеш да си вземеш малко по-късно и да е по-скъпа.
клампите ги взех вече, но обтегач нямам. ще го имам превдид, мерси.
ФДМ Варна '13
Десислава Спасова
нов потребител
нов потребител

Кофердам

Мнение от Десислава Спасова »

Здравейте. Форцепса за мен е много важен. Аз имам три ,но съм най доволна от този/http://teosdental.com/forceps-p-79.html/. Много е стабилен и лесно се работи с него. От клампите на същата фирма също съм доволна . За съжаление си взех големия им комплект,но както споменаха колегите използвам най-много 5или 6, а другите много рядко.
dr.assenmarinov
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от dr.assenmarinov »

Сета с клампи от www.endo.bg го има в ebay за не повече от 60-70лв. Дали е на Hu-Friedy - поне така пише.
Аз си взех два сета. Вече две години ги ползвам без проблеми. Проблемът е, че има клампи, които не се използват или поне аз не използвам.
12А и 13А са задължителни за мен. Другата задължителна клампа е 212.
Форцепс тип Ivory не става. Няма смисъл да си давате парите.
Перфораторът ако е само с една дупка е по-добър и ще изкара по-дълго време. Проблемът на перфораторите е, че като почнете да въртите барабана,
в един момент не реже хубаво платното. Най-важната част от перфоратора е барабана - тя реже. Аз ползвам само един размер дупка за всички зъби.
Но такива перфоратори почти няма.
dr.assenmarinov
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от dr.assenmarinov »

Сета с клампи от www.endo.bg го има в ebay за не повече от 60-70лв. Дали е на Hu-Friedy - поне така пише.
Аз си взех два сета. Вече две години ги ползвам без проблеми. Проблемът е, че има клампи, които не се използват или поне аз не използвам.
12А и 13А са задължителни за мен. Другата задължителна клампа е 212.
Форцепс тип Ivory не става. Няма смисъл да си давате парите.
Перфораторът ако е само с една дупка е по-добър и ще изкара по-дълго време. Проблемът на перфораторите е, че като почнете да въртите барабана,
в един момент не реже хубаво платното. Най-важната част от перфоратора е барабана - тя реже. Аз ползвам само един размер дупка за всички зъби.
Но такива перфоратори почти няма.
Dr. D.Anastasov
потребител
потребител

Мнение от Dr. D.Anastasov »

Ebay.com

Излиза 125лв.
The_Final_Cut
нов потребител
нов потребител

Мнение от The_Final_Cut »

Здравейте всички! Ще възродя темата, тъй като и аз искам да си взема кофердам. За клампите чух добри неща за Hu Friedy и смятам да си купя от тях, само че си нямам и идея колко и какви клампи ми трябват като за стартов комплект. Отделно ми казаха, че няма почити никакво значение какъв ти е форцепс-а и перфоратора, както и рамката. И все пак предпочитам да са сравнително удобни за работа. Ако може да ме насочите, бюджетът ми е около 500 лв (новозавършил съм и няколко месеца ги спестявах :D). Благодаря предварително!
Аватар
Христиан Каназирев
нов потребител
нов потребител

Каквото и да правите колега, не взимайте китайски/индийски инструменти. От което реших да поспестя, вече е в коша.
ФДМ Варна '13
Публикувай отговор