Кварцов стерилизатор

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Кварцов стерилизатор

Мнение от Angel »

Случайно попаднах на нещо непознато до сега за мен- http://buladdent.com/product.php?id_product=69
Що за чудо е това и има ли приложение (и какво) в нашата практика? :roll:
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Алтернатива на обикновените стерилизатори. Ползва кварцови лампи, като кварцовите печки за отопление и вдига по-бързо необходимата температура. Нищо особено не е , ползва се като обикновен стерилизатор.
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

makalali написа:Алтернатива на обикновените стерилизатори. Ползва кварцови лампи, като кварцовите печки за отопление и вдига по-бързо необходимата температура. Нищо особено не е , ползва се като обикновен стерилизатор.
Мислех дали не е нещо подобно, но едва ли. Аз имах такъв, това е обикновен сух стерилизатор с кварцови нагреватели, но в линка, който дадох се говори явно за нещо друго. Как иначе ще са възможни времена за стерилизация: 2сек, 5 сек. 10 сек. 15 сек. ???
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Еми как са въможни цени от 120 лв за говоряща кутийка примерно ??? Е на същия принцип са тия неща.

2 сек. стерилизация е на една крачка от магическата пръчица :plias:
EVERYBODY LIES...
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Колега Angel,
2 секунди стерилизация ама никъде не се казва времето за нагряване и подготовка. То и автоклава достига 2 бара и 134 градуса, ама не ги стерилизира 30 минути така, а си има качване на налягане, загряване, и тн.
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

makalali написа:Колега Angel,
2 секунди стерилизация ама никъде не се казва времето за нагряване и подготовка. То и автоклава достига 2 бара и 134 градуса, ама не ги стерилизира 30 минути така, а си има качване на налягане, загряване, и тн.
Да, но е зададена работна температура от 230 градуса. По стари спомени, изискванията бяха при работа на 180 градуса минимална експозиция- 30мин. ( без режима за достигане на температурата), при 230 градуса едва ли експозицията ще е по- малка от 15-20 мин. Тези 2 сек. по никакъв начин не ми се връзват...
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Значи рекламата е заблуждаваща. Нека не приемаме всичко написано от денталните дилъри, за 100 % вярно. :)
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

makalali написа:Колега Angel,
...при 230 градуса едва ли експозицията ще е по- малка от 15-20 мин. Тези 2 сек. по никакъв начин не ми се връзват...
Да не би да се разчита на UV-лъчение, не на температура? Имаше някакъв "Терминатор" на Сименс навремето с подобни времена за стерилизация... ако не ме лъже паметта. Но 2 секунди... и на мен не ми се връзва някак.
Аватар
Optica Laser
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от Optica Laser »

[quote="Dr.Gregory House"]Еми как са въможни цени от 120 лв за говоряща кутийка примерно ??? Е на същия принцип са тия неща.
2 сек. стерилизация е на една крачка от магическата пръчица :plias:[/quote

Докторе,
Искрено и лично го преживявате това с "говорящата" ни кутийка. Не сте ни клиент, но сте ни обидени за нещо. Не си спомняме да сме ви вадили зъб? :D
Ако кутийката не ви допада, каним ви на курс за диодни лазери. Запазвам място и за колегата ви Arthur Dent.

С поздрави!
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Благодаря за поканата :)

Не го преживявам лично въобще.Не сте ме обидили по никакъв начин разбира се :) Просто изкоментирахме обявата Ви,не го приемайте и Вие лично като отношение към фирмата Ви и самите Вие. Надявам се да си сътрудничим в бъдеще време ;)

Поздрави :D
EVERYBODY LIES...
Аватар
Optica Laser
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от Optica Laser »

Dr.Gregory House написа:Благодаря за поканата :)

Не го преживявам лично въобще.Не сте ме обидили по никакъв начин разбира се :) Просто изкоментирахме обявата Ви,не го приемайте и Вие лично като отношение към фирмата Ви и самите Вие. Надявам се да си сътрудничим в бъдеще време ;)

Поздрави :D
Благодарим ви Докторе за мнението!
Винаги сте добре дошли в Оптика Лазер. Ще видите, че не са само "говорящите ни кутийки" :D

С поздрави!
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

Все пак темата е за вид стерилизация, не за тамагочита... :lol:
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Optica Laser написа:Ако кутийката не ви допада, каним ви на курс за диодни лазери. Запазвам място и за колегата ви Arthur Dent.
С поздрави!
Благодаря, г-н Закиров! Може и да се възползвам, ако направим едно леко уточнение. "Курс" или "рекламно представяне"?
Разликите са в две направления, моята версия е следната:
Курс - организира го клиницист с опит в областта. Участниците заплащат такса. Висока. Щото разчитат на обективна и полезна информация. Почти не останаха такива.
Представяне - организира го производител и/или търговец. Може да няма идея от клинична работа, важното е да разбира от маркетинг. Участниците разчитат да извлекат зрънце инфо от розовата мъгла, която обгръща всичко. И ПАК заплащат такса. Щото сме в Третия Свят. Иначе би трябвало да е безплатно, даже по някое кафенце могат да получат. И мострички! (говорящи кутийки например, че са евтинки и бездруго няма как да се продадат :) )
Да не се объркате сега - и аз като колегата не приемам кутийките лично. Не бих ги приел и като подарък даже. Но ми е писнало да се отнасят към съсловието ми като към сбирщина примати, склонна да даде всичко за първия банан, който и размахат под носа. Може и да не сте го забелязал при контактите си с "хилядите клиенти на Оптика Лазер" (Ш.Закиров), но сме една-две идеи по-интелигентни от кучето на Павлов...
Хубав ден!

П.П. Това, че не харесвам маркетинговите ви похвати, не означава, че не ви уважавам като БЪЛГАРСКА компания, която ПРОИЗВЕЖДА някакъв продукт (лазерите визирам, не тамагочитата).
Желая ви успехи!
mirometodiev

Мнение от mirometodiev »

Но ми е писнало да се отнасят към съсловието ми като към сбирщина примати, склонна да даде всичко за първия банан, който и размахат под носа. Може и да не сте го забелязал при контактите си с "хилядите клиенти на Оптика Лазер" (Ш.Закиров), но сме една-две идеи по-интелигентни от кучето на Павлов...

ЕВАЛА!

Много точно казано!
Charisma
нов потребител
нов потребител

Мнение от Charisma »

Подкрепям изказването на Артурдент... :plias:
Не знам откъде сте се запасили с тези кутийки, но определено будят смях...Не разбирам защо се сърдите?
Е и на мен писахте на ЛС, нямам никакво и намерение да Ви отговарям защо не ми харесва точно този продукт....то си е ясно :wink:
Относно другите Ви апарати нямам какво да кажа, понеже не ги познавам и не мога да дам мнение.
Аватар
Optica Laser
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Няма причина да се срамуваме от името на Оптика Лазер.

Мнение от Optica Laser »

Arthur Dent написа:
Optica Laser написа:Ако кутийката не ви допада, каним ви на курс за диодни лазери. Запазвам място и за колегата ви Arthur Dent.
С поздрави!
Благодаря, г-н Закиров! Може и да се възползвам, ако направим едно леко уточнение. "Курс" или "рекламно представяне"?
Разликите са в две направления, моята версия е следната:
Курс - организира го клиницист с опит в областта. Участниците заплащат такса. Висока. Щото разчитат на обективна и полезна информация. Почти не останаха такива.
Представяне - организира го производител и/или търговец. Може да няма идея от клинична работа, важното е да разбира от маркетинг. Участниците разчитат да извлекат зрънце инфо от розовата мъгла, която обгръща всичко. И ПАК заплащат такса. Щото сме в Третия Свят. Иначе би трябвало да е безплатно, даже по някое кафенце могат да получат. И мострички! (говорящи кутийки например, че са евтинки и бездруго няма как да се продадат :) )
Да не се объркате сега - и аз като колегата не приемам кутийките лично. Не бих ги приел и като подарък даже. Но ми е писнало да се отнасят към съсловието ми като към сбирщина примати, склонна да даде всичко за първия банан, който и размахат под носа. Може и да не сте го забелязал при контактите си с "хилядите клиенти на Оптика Лазер" (Ш.Закиров), но сме една-две идеи по-интелигентни от кучето на Павлов...
Хубав ден!

П.П. Това, че не харесвам маркетинговите ви похвати, не означава, че не ви уважавам като БЪЛГАРСКА компания, която ПРОИЗВЕЖДА някакъв продукт (лазерите визирам, не тамагочитата).
Желая ви успехи!
Не можем да си обясним с какво толкова Ви засегна нашата "говоряща кутийка" и "маркетинговия ни похват", та да се изказвате анонимно от името на цялата гилдия.
Пазарът вече подсказва бъдещето на този продукт. Има ваши колеги, които виждат смисъл и си го купуват.

От 1998г. асистиращия говор е въведен като част от системата (CDP System - Contact Dentist Patient) в терапевтичните комплекси на Оптика Лазер.
Сега се предлага във вариант с 8 езика.
Асистиращият говор е въведен и в апекс локатора ни.

В историята на Оптика Лазер сме правили и курсове, и семинари и безплатни презентации.

Проявата, която визирате е акредитирана от БЗС, като курс за диоден лазер. Издават се сертификати с регистрации в БЗС.

Дълги години различни наши апарати са били «НАГРАДАТА НА ДЕКАНА» - подърък за отличника на випуска.

В повечето семинари и курсове са участвали водещи преподаватели от денталните факултети и ваши колеги с клинична практика.

Оптика Лазер е сертифицирана по медицинска директива 13485 от ТЮФ Норд Германия. Това означава, че във фирмата е въведена система за управление на качеството, а апаратите, които произвеждаме са с клинично изпитани методики и със знак СЕ. Оптика Лазер е дългогодишен български производител на дентална апаратура. Хиляди са (Ш.Закиров) ни клиентите в България, и на всички гледаме като на партньори и приятели. Имаме продадени над 2000 фотополимерни лампи, над 1000 терапевтични комплекси, около 800 апекс локатора, около 250 интраорални камери ... над 150 диодни лазери. Европейската сертификация ни задължава а и фирмена политика е грижата всички тези апарати да работят и нашите партньори да нямат проблем.

Това е нашата работа, това е хляба на семействата ни.
Няма причина да се срамуваме от името на Оптика Лазер.

С поздрави,
Шенол Закиров
Търговски отдел на Оптика Лазер
Публикувай отговор