Туинки стар

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
maria ivanova
чест потребител
чест потребител

Туинки стар

Мнение от maria ivanova »

Колеги,имате ли опит от работа с компомера Туинки Стар за обтурации на временни зъби?Интересува ме как се възприемат цветните обтурации от децата и родителите и трайни ли са тези обтурации.Благодаря ви.
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Re: Туинки стар

Мнение от Alexandra »

maria ivanova написа:Колеги,имате ли опит от работа с компомера Туинки Стар за обтурации на временни зъби?Интересува ме как се възприемат цветните обтурации от децата и родителите и трайни ли са тези обтурации.Благодаря ви.
Аз от доста години ползвам, принципът е същия като на фотополимера. Ецвам си, бондвам и нанасям. Може и без ецване, но не седят дълго. Децата много им се радват, всеки път си поръчват различен цвят. Да, трайни са. Ама има цветове, дето никой не ги ще - златно и сребърно, например. Най- се харчат червени, сини и зелени при моите малчовци.
maria ivanova
чест потребител
чест потребител

Мнение от maria ivanova »

Благодаря Ви,колега!
Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

Зъбките правени с него стоят до последно като обтурацията не мръдва, все едно че е правена предния ден. Не се отделя по границите със зъбчето както примерно ако с амалгама или евикрол. Може и без бонд
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Колегата ме подсети - малчовците нали си ги събират падналите зъбки в кутийка. Тия с цветните обтурации са предмет на голям интерес от нямащите такива и съответно на гордост на притежателя :yahoo:
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

От къде мога да купя такива весели плоНбички?? :D
Мечта ми е на един ЦСКАр да му нанеса синя пломба и да му връча огледалото с ехидна усмивка! :mrgreen:
Д-р Яромиров
Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

Явор написа: Мечта ми е на един ЦСКАр да му нанеса синя пломба и да му връча огледалото с ехидна усмивка! :mrgreen:
:D Не забравяйте обаче че ЦСКАра трябва да е с млечни зъби :D
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Явор написа:От къде мога да купя такива весели плоНбички?? :D
Мечта ми е на един ЦСКАр да му нанеса синя пломба и да му връча огледалото с ехидна усмивка! :mrgreen:
Аз ги купувам от Евгени Митковски - продава всичко на Voco на добри цени. Ето телефон:

0878107848
0898785530

А иначе - става си и за плоНба, за пънче под корона.
Публикувай отговор