Препоръка за електрически микромотор

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
coldpllay
нов потребител
нов потребител

Мнение от coldpllay »

Здравейте колеги,
Търся да закупя елекрически микромотор за вграждане в юнита. Искам да е със светлина но не съм сигурен с колко вида светлини се предлагат на пазара и кои са по-добри. Също е важно магазина от където ще се купи че напоследък чувам все негативни мнения. Благодаря предварително за мненията.
Primum non nocere
инж. Недялков
потребител
потребител

Мнение от инж. Недялков »

Защо не се посъветвате със вашия техник какъв е по-добре да се вгради във Вашата машина?
Иначе според мен W&H е добър вариант, както и NSK, Bien Air, поне за тези мотори със светлина аз имам добри впечатления, но халогенната крушчица при тях е около 50-60лв.....

Иначе светлините са 2 вида
LED-студено бяла светлина
Халогенна - жълтеникава, като крушките с нажежаема жичка...
Общо взето е въпрос на вкус и свикване е там ...
dent1971
чест потребител
чест потребител

Мнение от dent1971 »

Колега ,Роми дент прави промоция в момента на Би ен ер мотори .Попитай те там.Чао.
vlado_sm
потребител
потребител

Мнение от vlado_sm »

Нищо лично, но когато купувах аз в Роми бяха доста по-скъпи от колкото в Дентал комерс или Гепар, въпреки "промоциите".
София 2005
coldpllay
нов потребител
нов потребител

Мнение от coldpllay »

Благодаря за изчерпателните отговори колеги,

Може би ще ви се струва странно но нямам техник! До сега какъвто и проблем да съм имал съм решил сам но не заради това че не искам да се прави от техник просто не познавам сериозни такива!

А някой има ли информацията дали всичките видове елк. микротори са съвместими с всичките видове наконечници или и там си има някакъв трик.
Primum non nocere
инж. Недялков
потребител
потребител

Всички микромотори са съвместими с всички наконечници... Там си е стандарт... Разликата вече е че не всички наконечници са съвместими с всички микромотори. Например някой наконечници със светлина не пасват на моторите без светлина ... (пиша го това от опит и ми се е случвало...)

Иначе микромоторите се куплират само с определените за тях шлаухи от фирмата производител.... За това и не са много евтини...

Поздрави...
ivan161311
нов потребител
нов потребител

Мнение от ivan161311 »

Аз имам три мотора Bien Air от 4 години купувани втора употреба от Ebay и за сега нямам никъкви проблеми дори още не съм сменял четки.Ако си намериш МС2, което е по-стария модел е много по-добре/по-мощен,по-голям диаметър и с по-малки вибрации абе старото и при Bien air е по-добро от новото/.Повече проблеми ще имаш със шланговете ако не са нови защото при старите жичките се прекъсват често и е голяма игра да ги смениш ако знаеш как, а един нов шланг е над 300лв. и за различните модели на една и съща фирма са различни.Добър вариянт е на микромотор безчетковия мотор.
Аватар
Божидар Кафелов
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Божидар Кафелов »

Колега coldplay, имаме два мотора MC2 на Bien Air и един безчетков MX2. Никога досега не сме имали проблеми с нито един от моторите. Много зависи за какво ще ги ползвате. Ако планирате да ги използвате за ендодонтия, само мога с две ръце да препоръчам MX2. Използвах го 4 години и работеше прекрасно заедно с един наконечник от ATR Tecnika, 1:16.
Ако не планирате да си вграждате този сравнително скъп вариант или вече имате друг ендомотор отново бих препоръчал Bien Air. Относно наконечниците - имаме Bien Air и W&H, като и двете марки ми допадат и не са създавали проблеми! Успех с покупката!

Поздрави,
Божо
инж. Недялков
потребител
потребител

Подкрепям 2те мнения отгоре. Особенно MC2 е доста здрава и не толкова сложна за поддържане система(говоря за платка-шлаух-микромотор). Хубавото при Bien Air е че шлауха за микромотор става и за турбина (универсален е) Това че се прекъсват кабелчетата не е свързано задължително с подмяната им. Ако не са твърди и "опечени" се сменят, но и могат лесно да се презапоят... Също така пропуснах да отбележа че имам и добри впечатления от марката Strong(цена-качество), но там не знам вече дали има вариант с светлина.
coldpllay
нов потребител
нов потребител

Мнение от coldpllay »

Здравейте колеги пак,
Значи взех две оферти, едната оферта е от WH за 3100 лв и от една корейска фирма за 1600 лв. Сега чакам панаира в Новотел Пловдив в средата на октомври месец за да говоря с представители на фирма Микромотор. След вашите коментари съм заинтересован и от Биен Еир :D Благодаря за пак споделените мнения, търсенето продължава :shock:
Primum non nocere
Публикувай отговор