Смешничко

Тук е мястото да обсъдим дейността на съсловната ни организация
Аватар
Dr.McHill
чест потребител
чест потребител

Смешничко

Мнение от Dr.McHill »

Колеги,
Миналата година имах нещастието да пропусна да заплатя таксата си в ССБ от 150 лв.Съответно си я платих двойно по-късничко.Както и да е....минало.
Днес ми дойде едно смс-че от една кредитна институция ,че ми наближава срока за плащане за монитора след пет дни,която е 30 лв.Та във връзка с това се зачудих,как е възможно някои сериозни организации да знаят как да изпратят един смс(а всъщност ако не направя вноска те са на сметка,защото ми се начислява лихва за просрочие) а нашият "сериозен" съюз за 150 лв. се стиска за едно смс-че с предупреждение???
Между другото когато попитах секретарката на Софийската колегия не можаха ли да ми изпратят един смс отговора беше в стил "Леле,тоя сладурчо как смее да си го помисли изобщо? :shock: ".Казва:"Ама аз не мога на 5000 души членове да разпращам смс-и!"
Не е ли смешничко? :D Как мислите?
Аватар
bateto_007
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от bateto_007 »

Е, вие пък сега и смс искате.Това е много трудно, тава са едни мозъчни спазами, едис сезифов труд.
Евита

Re: Смешничко

Мнение от Евита »

Dr.McHill написа:Колеги,
Миналата година имах нещастието да пропусна да заплатя таксата си в ССБ от 150 лв.Съответно си я платих двойно по-късничко.Както и да е....минало.
Днес ми дойде едно смс-че от една кредитна институция ,че ми наближава срока за плащане за монитора след пет дни,която е 30 лв.Та във връзка с това се зачудих,как е възможно някои сериозни организации да знаят как да изпратят един смс(а всъщност ако не направя вноска те са на сметка,защото ми се начислява лихва за просрочие) а нашият "сериозен" съюз за 150 лв. се стиска за едно смс-че с предупреждение???
Между другото когато попитах секретарката на Софийската колегия не можаха ли да ми изпратят един смс отговора беше в стил "Леле,тоя сладурчо как смее да си го помисли изобщо? :shock: ".Казва:"Ама аз не мога на 5000 души членове да разпращам смс-и!"
Не е ли смешничко? :D Как мислите?
Уважаеми колега, ССБ нямат изгода да ви предупреждават за закъснение,защото ако за каквито и да било други дължими суми се начислява НЯКАКЪВ процент лихва за просрочие на ден или месец, то тази ОРГАНИЗАЦИЯ от първия ден закъснение( 01.04.),начислява лихва от 100%!ТОВА КЪДЕ ГО ИМА?Ами Лекарския съюз колко членски внос събира ....и то НА ВНОСКИ ВСЕКИ МЕСЕЦ????......Смешничко да, ама ДРУГАРЧЕТАТА от ССБ се смеят на нас и за наша сметка!
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Евита написа: то тази ОРГАНИЗАЦИЯ от първия ден закъснение( 01.04.),начислява лихва от 100%!ТОВА КЪДЕ ГО ИМА?
Ами... там където го позволяват. :wink:
Защо да не начисляват 100-200 процента лихва, като има кой да им я плаща? Пазарна икономика... Догодина може да вкарат в устава ново изискване: по агне за Гергьовден и двупосочен билет за Малдивите по Коледа. За двама. Като индексация към членския внос. Ако мине. Обзалагам се, че ще се намери кой да плати и това.
Деница Минчева
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от Деница Минчева »

Аз също платих двойно пропуснатите си такси
Но освен това се оказах изключена от ССБ , без да бъда уведомена за това по какъвто и да било начин . Девойката -касиерка ми показа лист , на който бе записано че на еди коя си дата и час , тя ми се е обадила за да ме уведоми че дължа такса. Но не и че ме изключват , ако се забавя. На въпросът ми дали такова обаждане се счита за законен начин да се прекрати членство ( при положение че в ХЕИ напр ми искат удостоверение за членство-т.е. документ )-тя ми каза " прочетете си Устава , ако щете елате с адвокат "
Аватар
nikoleta123
нов потребител
нов потребител

Мнение от nikoleta123 »

Arthur Dent написа:
Евита написа: то тази ОРГАНИЗАЦИЯ от първия ден закъснение( 01.04.),начислява лихва от 100%!ТОВА КЪДЕ ГО ИМА?
Ами... там където го позволяват. :wink:
Защо да не начисляват 100-200 процента лихва, като има кой да им я плаща? Пазарна икономика... Догодина може да вкарат в устава ново изискване: по агне за Гергьовден и двупосочен билет за Малдивите по Коледа. За двама. Като индексация към членския внос. Ако мине. Обзалагам се, че ще се намери кой да плати и това.
Ние сме си виновни... Докато си мълчим все така ще си я караме.
кристина

Мнение от кристина »

Колеги,пак се води този безсмислен диалог само между м.януари и март всяка година...или чинно си плащайте чл.внос или осъществете НА ПРАКТИКА КОНСТРУКТИВНИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ!Иначе само си чешаме езиците,успокоявайки си нервите,че имаме свобода на словото в "демократичната" ни Родина.
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Деница Минчева написа:Аз също платих двойно пропуснатите си такси
Но освен това се оказах изключена от ССБ , без да бъда уведомена за това по какъвто и да било начин . Девойката -касиерка ми показа лист , на който бе записано че на еди коя си дата и час , тя ми се е обадила за да ме уведоми че дължа такса. Но не и че ме изключват , ако се забавя. На въпросът ми дали такова обаждане се счита за законен начин да се прекрати членство ( при положение че в ХЕИ напр ми искат удостоверение за членство-т.е. документ )-тя ми каза " прочетете си Устава , ако щете елате с адвокат "
:D Честито! Почти видях как огромен афро-американец със странното име Морфей ви подава две хапченца... избирате правилното и... вече сте извън Матрицата! Очаквайте приключения и агенти в черни костюми, постоянно опитващи да ви удрят, стрелят, взривяват. Да ви приберат шесторен членски внос, да ви запорират сметките, да ви спрат тока и да ви вдигнат колата с паяк. И разбира се - да ви закачат обратно в Матрицата... Жестока и неумолима действителност.

А ако трябва да съм сериозен - питайте я тази девойка дали разговорите се записват. Щото иначе и вие можете да и размахате някой лист, според който ви дължи 20 000 лева, даже 40, откак и се обадихте оня ден по телефона да и напомните. И тихУ за двойните такси, да си остане между нас и Съюза. Щото ако банките се светнат, че и така става - жална му майка на целокупното кредитополучателно човечество, ще се мре!
Публикувай отговор