Да създадем нов зъболекарски съюз който защитава правата ни.

Тук е мястото да обсъдим дейността на съсловната ни организация
toshev
нов потребител
нов потребител

Да създадем нов зъболекарски съюз който защитава правата ни.

Мнение от toshev »

Привет,

аз съм страничен наблюдател на работата на БЗС и виждам че той не защитава достатъчно своите членове.

БЗС не управлява ефективен контрол върху зъболекарското съсловие:
- не защитава младите зъболекари - знам за случай в който зъболекари работят на мин. раб. заплата, като са принудени да си плащат сами осигуровките и са на 4 часов договор, при условие че са принудени да работят по 12 часа. Става дума за кабинет в Красна Поляна.

Съюза трябва да гарантира минимални условия за работа, които да отговарят на стандарта в страната. И трябва да следи дали тези условия се изпълняват.

Прегледах закона за съсловните организации и той изключва създаването на втора съсловна организация? Как бихме могли да променим това, така че да има избор. Зъболекарите трябва да могат сами да изберат при кого да членуват. При този който може да защити правата им по най-добрия възможен начин.

Закон: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2134419457

Според мен този закон е доста остарял.

1. Практиката за районни колегии трябва да отпадне. Трябва да има само един глобален съюз така че всеки зъболекар да може да работи независимо от мястото където е регистриран. Просто трябва да уведомява съюза къде е работното му място в момента.
2. Комуникацията със съюза трябва да е възможна онлайн - т.е. трябва да има електронни услуги, който да осигурят бързата работа със съюза и да намалят човешкия фактор.

Какво мислите?
Аватар
bateto_007
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от bateto_007 »

Съгласен съм с колегата.Какво получаваме за 150лв. на година.
Отварям вестника, който и за бърсане на г..з не става и виждам само стари "мутри"
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Тези 150 лв са за хапване и пийване на някое симпозиумче през годината на същите тези стари муцуни ! Как не го разбрахте не знам 8)
EVERYBODY LIES...
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

абе добро хапване и пийване ше е от всеки по едни стоипеесе леа
Д-р Яромиров
poumpy

Мнение от poumpy »

"недейте така колега, не заставайте срещу колегите си" :lol: :lol: :lol:
Ей така ми говореха на мен, когато имах същите идеи преди много години. Даже ме изгониха от едно събиране на колегията в Перник.
Аз така и не разбирам защо някой се навива да работи за минимална заплата, да си плаща сам осигуровките и да блъска по 12 часа ??? Нима собственика може да направи каквото и да било без ръцете на този млад колега ? Или това е цената да сме "столичани" - честно не го разбирам....
А иначе функцията на БЗС е повече да защитата пациента, а не съсловието като цяло. За това последното трябва да има доброволна организация, която да има представителство и да може да лобира за интереса на "обикновенния" зъболекар. Винаги съм се питал какво ще стане ако 90% от зъболекарите откажат да подпишат индивидуални договори с касата и ЗАТВОРЯТ клиниките си само за 1 месец. Всички на ваканция заедно през януари или февруари или и двата месеца ??? Интересно да ли държавата ще клекне пред исканията ни или ще продължи да ни налага правилата си ?
И не ми излизайте с номера, че един зъболекар не може да си позволи един месец ваканция ;) Но преди това ние самите трябва да сме наясно какво искаме и там е проблема: да накараш изявени индивидуалисти да действат задружно.......
Аватар
Д-р Самра
потребител
потребител

Мнение от Д-р Самра »

poumpy написа: Винаги съм се питал какво ще стане ако 90% от зъболекарите откажат да подпишат индивидуални договори с касата и ЗАТВОРЯТ клиниките си само за 1 месец. Всички на ваканция заедно през януари или февруари или и двата месеца ??? Интересно да ли държавата ще клекне пред исканията ни или ще продължи да ни налага правилата си ?
Подкрепям!. . . но дали ще се прояви това единство и решителност :?
"И както желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях."
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

НИКОГА! Абсурдно е,това е все едно да накараш 100 ЦСКАрчета да кажат дружно "САМО ЛЕВСКИ!" :x
Д-р Яромиров
Аватар
Ох Боли
чест потребител
чест потребител

Мнение от Ох Боли »

Отдавна съм ЗА, но не мисля, че това някога ще се случи. Както се казва-а дано, ама надали!
"Син съм на юнашко племе..."
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

poumpy написа: Винаги съм се питал какво ще стане ако 90% от зъболекарите откажат да подпишат индивидуални договори с касата и ЗАТВОРЯТ клиниките си само за 1 месец. Всички на ваканция заедно през януари или февруари или и двата месеца ??? Интересно да ли държавата ще клекне пред исканията ни или ще продължи да ни налага правилата си ?
Мхм. Обаче договорите с касата все пак са доброволни. Мен пък винаги ме е глождело друго подобно въпросче: Какво ако... 70-80-90 % от колегите спрат да си плащат НЕдоброволния членски внос в БЗС? За... година-две, не повече. Ще устои ли Монополът без бюджет за командировки и кулинарно-развлекателни "симпозиуми"?
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Колега ако те гложди тоя въпрос относно БЪЛГАРСКИЯ зъболекар мога да ти го реша е сега! :))
Никога ама никога нема да стане-българите сме такава порода идиотска,че нема на къде! Ако събереш 5 човека на едно място нема да са на едно мнение,а що се отнася до портене и съботажи-ние сме хората !!! От време оно се предаваме за срамни цени и така ще бъде до края на тоя народ!

Поздрави
EVERYBODY LIES...
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Ами... съгласен съм, с известна перифраза. Не смятам, че има такова нещо като "ние, българите", "вие, гърците", "те, американците" - познавам българи, с които всяка нация би могла да се гордее. Друг е въпросът, че в България издигаме в култ и се гордеем с идиотите си... :D
(...ама поне не сме шовинисти - и на чуждите умници се възхищаваме. Искрено и неподправено.)
Аватар
nikoleta123
нов потребител
нов потребител

Мнение от nikoleta123 »

Мхм. Обаче договорите с касата все пак са доброволни. Мен пък винаги ме е глождело друго подобно въпросче: Какво ако... 70-80-90 % от колегите спрат да си плащат НЕдоброволния членски внос в БЗС? За... година-две, не повече. Ще устои ли Монополът без бюджет за командировки и кулинарно-развлекателни "симпозиуми"?[/quote]

Mnogo dobre go kaza...
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

nikoleta123 написа:Мхм. Обаче договорите с касата все пак са доброволни. Мен пък винаги ме е глождело друго подобно въпросче: Какво ако... 70-80-90 % от колегите спрат да си плащат НЕдоброволния членски внос в БЗС? За... година-две, не повече. Ще устои ли Монополът без бюджет за командировки и кулинарно-развлекателни "симпозиуми"?
Mnogo dobre go kaza...[/quote]

Много правилно се отбелязал НЕдоброволен , аз бих казала задължителен. Дали ни харесва или не , но БЗС е регулатор, подобно на такива организации във всяка друга държава, без чиято регистрация нямаш право да упражняваш професия на територията на страната!Само преди няколко години един от министрите / не помня кой / беше решил да създава държавен регулатор и да изземе тази функция на БЗС! Е познайте дали стана и защо! Така че би трябвало да перифразирате въпроса си- какво ще стане ако . 70-80-90 % от колегите спрат да упражняват професията си . Ами в сферата на фантастиката - нищо , останалите 30-20-10 % ще ликуват че нямат конкуренция! Казвам в сферата на фантастиката, защото това просто няма да се случи :?
Публикувай отговор