Премахват задължителното членство в ССБ???

Тук е мястото да обсъдим дейността на съсловната ни организация
zogydent
редовен потребител
редовен потребител

Премахват задължителното членство в ССБ???

Мнение от zogydent »

Пресата днес излезе със съобщения,че правителството ще внесе чрез депутата на левите-Михаил Миков в Парламента,промяна в закона за Съсловните организации на лекари и стоматолози.Според нея членството в тези организации ще бъде вече доброволно.Държавата ще поеме регулацията за тези,които не искат да членуват в съюза :idea: :?: При нарушение на етиката,бъдеща държавна комисия ще ги санкционира :!: Трябвало да се вкарат и други субекти в договарянето с Касата,освен БЛС и ССБ.Очаква се съпротива от лобито в Парламента на съсловните организации на лекари и зъболекари,но според Миков,самото отваряне на дискусия по тази тема ще е изключително полезно.Пак според него,двете съсловни организации имат огромни правомощия и никакви отговорности...
Колеги,имате ли мнения по въпроса?
Да правиш това което ти харесва, значи си щастливец. Ако харесваш това което правиш, значи си добър!
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата"
един от законите на Мърфи
Аватар
maxilla
редовен потребител
редовен потребител
Обратна връзка:

Мнение от maxilla »

Трябвало да се вкарат и други субекти в договарянето с Касата,освен БЛС и ССБ.Очаква се съпротива от лобито в Парламента на съсловните организации на лекари и зъболекари,но според Миков,самото отваряне на дискусия по тази тема ще е изключително полезно.Пак според него,двете съсловни организации имат огромни правомощия и никакви отговорности...
http://szb-bg.org/bg/welcome.htm

А СЗБ къде е???
Камелия Лазова
www.maxilla-lab.com - зъбна работилница
www.maxilla.hit.bg
Съюз на зъботехниците в България

Изображение
zogydent
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от zogydent »

Питай в Парламента!!! :lol:
Да правиш това което ти харесва, значи си щастливец. Ако харесваш това което правиш, значи си добър!
Аватар
diastemma
чест потребител
чест потребител

Мнение от diastemma »

Членството или нечленството в Съюза (в различни години от живота ми) НЕ ми е донесло съвършено нищо.
По-долу има един много стар мой протест, мнението ми остава същото.
Много се надявам скоро да си сменя статуса и да кажа "довиждане" на Съюза - този път завинаги.
отявлен котколюбител!
http://www.vbox7.com/play:6cc9f30d
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

Аз съм доволен от членството си в съюза ,защото ни викат на семинари оторизирани от него , освен това ходим и на банкети, където можем да се видим колегите и да се повеселим. Така мога да покажа новите си дрешки и приятната си външност на колегите, което си е един вид създаване на имидж и авторитет :) :) :) :D :D :D
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
Аватар
boni_dent
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от boni_dent »

Не може хора които си нямат халхабер да сътворяват глупости.Държавата и партията да командват.Мирише ми на нещо много познато.Нима ще се случи ....
Аватар
zab4o
потребител
потребител
Обратна връзка:

Мнение от zab4o »

Аз като един отскорошен член на ССБ , мога да кажа ,че освен доста непотребния относно научна информация вестник не получавам нищо в замяна на членския си внос. Около 80 процента от информацията предложена на тези лекции не е нещо ново . Много ми е интересно сертификатите , които дават ( плюс това ти трябва да си попълниш името) каква стойност имат. Като цяло мога да кажа ,че досега съм си хвърлил парите на вятъра.
Хубавите неща в живота, стават най-бавно.
д-р Петков
Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

Ако изобщо това е възможно,то може би ще ни предоставят 2 възможности:или си членуваш кротко в съюза и се плащаш членския внос,или държавата се "грижи"да си в изправност и подходящ за "високите изисквания на EU"-нещо като Big Mother :twisted: P.S.Сигурно и таксичка подходяща ще има :wink:
Склерозата ще ни направи нови хора!
Аватар
boni_dent
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от boni_dent »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
zara
почетен член
почетен член

Мнение от zara »

boni_dent написа:Не може хора които си нямат халхабер да сътворяват глупости.
За ССБ ли говорите или за парламента?
Задължителното членство в тази организация, според мен, е крайно грешна мярка. Още повече, че това е сбирщина от хора, защитаващи нечии интереси. Не ми е съвсем ясно какво получаваме от членството си там, освен, както казва zab4o, крайно безполезния вестник- един доста соленичък абонамент, а? Лекциите, който са безплатни, ги слушах до скоро от студентската скамейка, а облаците, които витаят около т. нар. точкова система са още твърде гъсти.
Силно се надявам в най-скоро време задължителното членство да отпадне и да се създат алтернативни съюзи, които реално да защитават интересите ни.
zogydent
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от zogydent »

И аз съм за доброволното членство!Всичко "задължително",мирише на монополизъм,а от там и на злоупотреби...Разбира се,на наш гръб!
Само дано в тези държавни комисии,които ще "отсъждат" за останалите колеги,които не членуват в казионните организации,има достатъчно компетентни професионалисти,защото чиновниците мерят понякога доста субективно и само гледат какво ще им капне в джоба....
Предполагам,че ще се нароят и доста други съсловни и специализирани организации и сдружения,подобни на Сдружението на българските стоматолози.
А още и не е ясно дали тази идея изобщо ще се осъществи!
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Член съм на СБС почти от неговото създаване. И там плащам членски внос от 100 лева, но с удоволствие, защото тези пари се връщат отново при мен, под формата на намалени такси от семинари и симпозиуми, от намаления при абонаменти, застраховки и пр. Освен това, сдружението има добър социален живот, събираме се редовно, пътуваме по международни конгреси, помагаме си. На който и да е член на сдружението из цялата страна да се обадя, ако имам нужда от съдействие в конкретния град, зная, че ще ми бъде оказано. По същия начин, когато на мен се обади колега, който има някакъв проблем в Пловдив, аз пък помагам. От членството си там аз лично съм много доволна и, ако трябва да избирам къде доброволно ще членувам и за напред, то пак ще е там. Може би, това е предимството на малките организации по интереси - хората се познават лично и могат да си бъдат полезни.
Освен това, изборът на председател и ръководство си е наше дело - това не са платени длъжности, напротив - изискват много свободно време и желание, за да се оправдае голямото доверие, което гласуваме на тези хора.

Докато за Съюза много от тези неща, които посочих до тук не могат да се кажат.
Аватар
boni_dent
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от boni_dent »

boni_dent написа:
Не може хора които си нямат халхабер да сътворяват глупости.

За ССБ ли говорите или за парламента?
За депутата Миков от БСП,/всепак не е стоматолог/.Аз също съм против ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО членство.Но ме безпокой следното:
Само дано в тези държавни комисии,които ще "отсъждат" за останалите колеги,които не членуват в казионните организации,има достатъчно компетентни професионалисти,защото чиновниците мерят понякога доста субективно и само гледат какво ще им капне в джоба....
Дразня се от факта , че точно сега/тази календарна седмица това е тема номер едно/КАКВО се цели с това.
През 2000г. много хора бяха против задължителното членство,но за да не се саботира РЕФОРМАТА на изчезващото вече СДС-роптаенето утихна и се направи по-лесен контрола над нас- една задължителна организация
Извесно ми е само за един медик- доц.Чалъков/УНГ/който и до ден днешен не плаща членски внос на казионния БЛС и си бачка и неще да чуе за задължително членство.
Ventseslav Ralev
нов потребител
нов потребител

Мнение от Ventseslav Ralev »

Здравей, Александра,

Сигурна ли си че председателят и членовете на комисиите не са на платени длъжности? Я да вземем да съберем по 20 лв. от човек и да викнем един одитор да направи финансова ревизия на съюза, защото ми е много интересно къде отиват парите от членския ни внос? Един печен експерт-счетоводител направо ще ги разколачи зя два - три часа. Както казва един готин колега (д-р Георги Цалов), и ние можем да правим сметка! За справка - 7500 зъболекари по 150 лв. годишно прави годишен бюджет от 1 125 000 левчета годишно. За сравнение - приходите от продажби на Бианор АД (търгува се на фондовата борса) са 2 150 000 за 2008 година. Т.е. издържаме на гърба си една средно голяма компания, която се управлява напълно непрозрачно и живее от нашите с труд изкарани пари. За вредата от съсловните организации прочетете моята статия на адрес http://www.investor-bg.com/analyse1.htm

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев
Изпълнителен директор - Ралев Дентал АД
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Ventseslav Ralev написа:Здравей, Александра,

Сигурна ли си че председателят и членовете на комисиите не са на платени длъжности? Я да вземем да съберем по 20 лв. от човек и да викнем един одитор да направи финансова ревизия на съюза, защото ми е много интересно къде отиват парите от членския ни внос? Един печен експерт-счетоводител направо ще ги разколачи зя два - три часа. Както казва един готин колега (д-р Георги Цалов), и ние можем да правим сметка! За справка - 7500 зъболекари по 150 лв. годишно прави годишен бюджет от 1 125 000 левчета годишно. За сравнение - приходите от продажби на Бианор АД (търгува се на фондовата борса) са 2 150 000 за 2008 година. Т.е. издържаме на гърба си една средно голяма компания, която се управлява напълно непрозрачно и живее от нашите с труд изкарани пари. За вредата от съсловните организации прочетете моята статия на адрес http://www.investor-bg.com/analyse1.htm

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев
Изпълнителен директор - Ралев Дентал АД
Д-р Ралев, аз не говоря за казионния съюз, а за Сдружението, чийто председател точно по това време беше точно д-р Цалов. Вижте датата - 2006 година.
Много съм съгласна с Вас за финансова ревизия на Съюза, защото на мен, например ми е много интересно колко души бяха командировани в Сингапур за откриването на конгреса на FDI :roll: :roll: И колко е струвало това на нас :roll: :roll: Пък аз ще ви кажа колко бяха дошли :oops: :oops: И с кого.
Преди година отидох на отчетно - изборното събрание на нашата колегия в Пловдив. И понеже не съм от хората, дет гласуват в стадото и внимавам, при отчитането на финансите ми направи впечатление, че сравнително средствата за подпомагане на колеги в беда са някаква мижава сума, която за следващата година си остава същата. Докато парите за командировки се увеличават. Направих предложение да стане обратното. Да се намалят парите за командировки. Познайте дали се прие :roll: :roll: :roll:
Ако погледнете един финансов отчет за годината на нашата колегия, всичко е наместено до стотинка и +разлика няма - просто , на книга всичко е изхарчено.
Това, което е направила регионалната колегия за мен е, дето ми е дала една бележка за редовното членство, като съм платила 150 лева и толкова. А, забравих - ползвам и намаление за електронния подпис. И не мога разбра, защо по задължение трябва да получавам / от време на време/ някакъв си вестник, дето не пише нищо, ама и той струва пари, нали? Мен, каквото ме интересува си го купувам или се абонирам.
Така че, абсолютно съм съгласна с всичко, написано от Вас и наистина е време да се докара една обстойна ревизия, че да стане ясно какво точно става с всичките тези пари.
:roll: :roll:
Ventseslav Ralev
нов потребител
нов потребител

Мнение от Ventseslav Ralev »

Да, в Сдружението членувам и аз. Там нещата са доста по-различни. Напълно съм съгласен с теб за съюза и командировките. Въпросът е като ги пращаме на наши разноски на другия край на света, реално каква работа вършат там??? Защото последно ходих в Кипър на BaSS и не видях никого от ръководството ни на лекция, ни на постерна сесия, ни на презентация, ни на изложение. Същото беше и в Дубай през 2007. Но на официалните вечери беше друга работа - д-р Шарков, онзи другият от Юниордент (забравих му името), няколко други от София, даже съм си ги снимал за спомен. Ще трябва да изровя снимките и да ги публукувам да се вижда къде отиват парите ни.

Поздрави: д-р Ралев
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Колеги, не разбирам какво ви учудва и какво очаквате от този съюз??? Монополисти са, задължени сме да членуваме там и да си плащаме => нямат конкуренция => имат права, но не и задължения. Пред кого се отчитат? Пред вас, които им плащате? Според мен - пред хора, които са им сътрапезници и компаньони по конгресите. В крайна сметка е ясно, че не е луд, който изяжда... две "шведски маси", а който му плаща. Който не работи не трябва да яде??? Демагогия - всъщност яде двойно, стига да намери други, които да работят вместо него!
Решението е простичко - спрете да спонсорирате командировките на тези хора, никой не е умрял или останал без работа като е спрял да си плаща "членския внос" (хубав евфемизъм за "изнудване" са намерили, не отричам :wink: ) Подозирам, че някой ще каже: Как? А как ще сключа договор с Касата? Ами пробвайте една година без договор - гарантирам ви, че никога повече няма да помислите за нов :D .
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Ventseslav Ralev написа:Да, в Сдружението членувам и аз. Там нещата са доста по-различни. Напълно съм съгласен с теб за съюза и командировките. Въпросът е като ги пращаме на наши разноски на другия край на света, реално каква работа вършат там??? Защото последно ходих в Кипър на BaSS и не видях никого от ръководството ни на лекция, ни на постерна сесия, ни на презентация, ни на изложение. Същото беше и в Дубай през 2007. Но на официалните вечери беше друга работа - д-р Шарков, онзи другият от Юниордент (забравих му името), няколко други от София, даже съм си ги снимал за спомен. Ще трябва да изровя снимките и да ги публукувам да се вижда къде отиват парите ни.

Поздрави: д-р Ралев
Е, същата агитка, ама х2 :oops: Д-р Гачев се казва на Юниордент. :oops: в Сингапур официалната вечеря не беше кьорсофра / ах, каква хубава и подходяща дума/, а се плащаше и беше сериозна сумичка. Много ми е интересно колко вечери сме платили. :roll: :roll: Освен пътуванията. Само че, с едно уточнение, д-р Ралев - не ги пращаме ние, те сами се пращат където си искат с нашите пари. Щото, нас никой не ни пита - " Да идат ли 10 души на откриването на конгреса в Китай," например. Щото и там бях и там видях.
А, щях да забравя - в следващия брой на вестника очаквайте снимка с новия председател на FDI. Не че много ни уважава, та да се снима с нас, просто минаваше човекът, докато ние се снимахме, та го придърпаха...Ама, ще видим как ще бъде представено :roll: :roll:Като чия голяяяма заслуга. :oops: :oops: :oops:
Публикувай отговор