ADP kato rabotodatel?

Секция за колегите, които работят в UK
normand
нов потребител
нов потребител

Мнение от normand »

Аз имам няколко въпросче относно работата:
1)Кофердам ползвате ли въобще някога
2)Само меба матрици ли се ползват за обтурация.Други матрични системи има ли?
3)Винаги ли работие седнали зад пациента.И ако не гледат ли ве странно
4)Инцизии правите ли или пращата с реферанс на хирург?
5)Правите ли винаги писмен план на лечение за пациента?

Благодаря ако някой отговори :D
pavi
потребител
потребител

Мнение от pavi »

normand написа:Аз имам няколко въпросче относно работата:
1)Кофердам ползвате ли въобще някога
2)Само меба матрици ли се ползват за обтурация.Други матрични системи има ли?
3)Винаги ли работие седнали зад пациента.И ако не гледат ли ве странно
4)Инцизии правите ли или пращата с реферанс на хирург?
5)Правите ли винаги писмен план на лечение за пациента?

Благодаря ако някой отговори :D
Здравей,колега
Препоръчително ,но не и задължително е да се използва рабърдам.Ако искате да се катерите по дървото,трябва да усвоите работата с него.Аз лично работя само с Тофелмайер и вече забравих за ужасиите с "балкон"пломбите в БГ.Най-удобно е да се работи зад пациента а и най-ергономично,защото имате винаги сестра подръка.Никой няма да ви се смее,ако се кривите отстрани,както си го правим в БГ.Инцизии трябва да можем да правим сами,разбира се,не бих препоръчал да изпращате с референции,освен ако не е ретиниран мъдрец или киста.Писменият план се прави винаги и е задължение на зъболекаря,но обикновено се попълва от сестрата.
Дано съм бил полезен.
monalisa_bg
потребител
потребител

Мнение от monalisa_bg »

Относно АДП...
Вече втора седмица ми бавят заплатата ...
Случвало ли се е на други колеги и ако да, дали е честа практика, защото аз за момента съм им доста бясна!!!
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

monalisa_bg написа:Относно АДП...
Вече втора седмица ми бавят заплатата ...
Случвало ли се е на други колеги и ако да, дали е честа практика, защото аз за момента съм им доста бясна!!!
Нямам опит с тях , но от това ,което чувам май имат този проблем ADP. С IDH няма такива работи - редовни са с плащането , но от заплатата ми за декември си удържаха пари за пенсионни осигуровки без въобще да са ме питали и без да съм се искал такова осигуряване. Покривах Коледи , новата година , висях като паяк сам с цяло стадо сестри и за награда половината ми заплата е уддържана без ясен отговор кога и как точно ще си я получа обратно. Не съм на удоволствие ,но и други колеги са в това положение и за щастие не съм закъсал за пари в момента и мисля да изчакам търпеливо още няколко дена преди да почна да ги псувам по телефона.
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Колега, ние се натискаме за пенсионно осигуряване и не ни го вземат... Ако работиш две години с NHS имаш право на пенсия доживот! Това си е жива далавера. Печелиш поне двойно. така, че радвай се.
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

д-р Дамянов написа:Колега, ние се натискаме за пенсионно осигуряване и не ни го вземат... Ако работиш две години с NHS имаш право на пенсия доживот! Това си е жива далавера. Печелиш поне двойно. така, че радвай се.
За 2 години едва ли и 50 паунда пенсия ще ми отпуснат , а 10 години ако работя на този стрес то пенсия едва ли ще получвам и 5 години...просто ще ме погребат твърде рано :D А не знам защо на вас не са ви предложили за пенсия - на всички българи тук са ни удържали автоматично без никакви коментари и сега зор да разбереме как да си вземем парите обратно...
monalisa_bg
потребител
потребител

Мнение от monalisa_bg »

:evil: Продължават да ме държат без пари АДП...
Не съм много сигурна още, ама май няма да го бъде така...
Какво мога да направя в случая, мисля поне да се оплача? Незнам дали има смисъл, ама нещо поне да отреагирам...
Поздрави на всички!!!
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

monalisa_bg написа::evil: Продължават да ме държат без пари АДП...
Не съм много сигурна още, ама май няма да го бъде така...
Какво мога да направя в случая, мисля поне да се оплача? Незнам дали има смисъл, ама нещо поне да отреагирам...
Поздрави на всички!!!
Изчакай 1 месец и като няма пари се обади в Headoffice-а им и им кажи ,че ако не се издължат ще се наложи твоя адвокат да си поговори с тях. Ако и това не свърши работа им кажи ,че си тежко болна и спри да ходиш на работа докато не се усетят ,че не е редно да те гъбаркат. Като цяло работотдател ,който не плаща не ти трябва . Ако имаш регистрация в PCT и GDC регистрация помисли за друга работа.
Аватар
testovuser
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от testovuser »

Ние сме минали по този път с проблеми с плащането в АДП и установихме ,че златната думичка е адвокат и съд:-) След като сме се разправяли и настоявали поне седмица, споменахме ли че ше търсим съдействие от адвокат още на същия ден всичко беше платено.
monalisa_bg
потребител
потребител

Мнение от monalisa_bg »

Мерси колеги!
Ами да, тази случка определено ме накара да започна да се оглеждам и ослушвам за друга работа.
Да, утре ще използвам думата адвокат и трибунал, защото разбрах че има такава инстанция за подобни случаи...
Хубава неделя!
vradoev
нов потребител
нов потребител

Мнение от vradoev »

Аз все още работя за АДП и досега проблеми с парите не сам имал-най- много ден или два забававяне-чукам на дарво естесвено ,ама наистина не знам защо ти бавят пари-нитскай колкото можеш.Ако мениджърката не реагира обади се на area manager-a.
monalisa_bg
потребител
потребител

Мнение от monalisa_bg »

Мерси :D
Със 17 дни закъснение си получих парите най-накрая, ама си беше доста гадно...
Да ви питам нещо колеги- как процедирате когато зъба, например след гноен пулпит, има нужда от кореново или екстракция, но пациента не иска нито едното, нито другото? Не иска кореново, или аз не препоръчвам, например ако зъба е много разрушен, но от друга страна след вложка болката е отминала и зъба е ок, но и не иска да го вади, пак защото няма болка? Защото аз го направих няколко пъти да ги оставя, като съответно съм си описала в бележките, че съм им предложила тези и тези опции, но пациента е избрал това. Но странно се чуствам някак неудовлетворена, просто за мен това не е решен случай... :roll:
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Правилно си постъпила. В края на краищата не можеш да принудиш пациента да се лекува, ако не иска. Описвай всичко и обяснявай добре. Те ще се върнат някой ден.

Това е друга тема и би било по-добре, ако отвориш нова такава, а не в тази за АДП.

Поздрави!
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
monalisa_bg
потребител
потребител

Мнение от monalisa_bg »

Да, знам,съжалявам, че малко оспамих, ама понеже писах тук на колегата та затова...
Ами сигурно ще се върнат, да...Просто исках да знам дали има друга опция или просто това което съм направила е добре, защото пак да кажа, за мен това не е решен проблем. Лека вечер :D
Аватар
testovuser
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от testovuser »

Твоята задача е да информираш пациента за възможни опции и последствия, при което той да взвме крайното решение, защото ако настояваш случая да е решен както ти искаш може и да си спечелиш някое оплакване
Публикувай отговор