Работа за зъботехник

Секция за колегите, които работят в UK
Аватар
Dr.McHill
чест потребител
чест потребител

Работа за зъботехник

Мнение от Dr.McHill »

Колеги,хайде дайте едно рамо!
Брат ми е зъботехник и преди 3 дни пристигна в Ирландия.Сега си търси работа.Ако някой знае някоя лаборатория в Ирландия или Англия да търси зъботехници-моля Ви,пишете ми едно лично !Момчето е много амбициозен и навит да бачка здраво!
Предварително мерси.
Др.Махаев
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Има ли издържани езикови тестове? Не знам как стои върпоса с регистрацията на зъботехниците. Ако има всички докуманти мога да поразпитам.
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
Аватар
Dr.McHill
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.McHill »

Докторе,
Мерси за предложението!Момчето няма никакви тестове изкарани,но доколкото знам при тях не с еизисква кой знае какви регистрации и изисквания за език.Но ,моля те все пак поразпитай тук-там.Ако има някоя лаборатория която има нуждда от протезист.Той тук е работил с наши видни имплантолози,при Бурджев се е учил на Валпласт и др.
Отново ти благодаря предварително ,ако с енаемеш да помогнеш.
Др.Махаев
П.С Пък след него мога и аз да намина към Обединеното Кралство. :D Ще черпя лично. :)
drtsarev
потребител
потребител

Мнение от drtsarev »

Понеже темата е актуална и за зъботехниците, с които работя:
http://www.gdc-uk.org/Potential+registrant/

By law, all dentists, dental hygienists, dental therapists, dental nurses, dental technicians, clinical dental technicians and orthodontic therapists have to register with us to work in the UK. You must hold a qualification approved by us in order to be eligible to apply for registration.

Което ще рече, че трябва мине през същата процедура като нас - заверка на дипломата и подробности в МОН (седмица), издаване на Удостоверение за работа в Европейската общност от Министерство на Здравеопазването /предполагам че и зъботехниците са към нас/ (седмица или месец), подаване на документи за регистрация в GDC...
Дали съм прав...?

Мисля, че това е сайта: http://www.dta-uk.org
Д-р Владимир Царев
Пловдив 2006
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Мисля, че колегата Rotting е прав. Изискванието за зъботехници влезе в сила преди 2 години. Никоя лаборатория, която работи с NHS няма да го наеме, ако не е регистриран в GDC. И да бъдем реалисти - никоя частна лабораторя няма да го наеме, защото е амбициозен. Хората искат стаж в Англия. Така, че моят съвет е да се регистрира в GDC, колкото по-скоро, по-добре. Тогава може да помогнем. Прати едно CV и ще видим.

Поздрави!
Последно промяна от д-р Дамянов на Чет Мар 11, 2010 9:29 pm, променено общо 3 пъти.
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
Аватар
Dr.McHill
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.McHill »

Благодаря за отговорите,колеги!
Ще поискам от него едно CV и ще го препратя веднага Д-р Дамянов.
Публикувай отговор