Работата в UK като перспектива

Секция за колегите, които работят в UK
Bili
потребител
потребител

Мнение от Bili »

Колеги, много благодаря на всички за мненията.За добро или зло децата ми бяха много болни тази зима и не успях да се явя на UBELT, така че все още съм доникъде.
Оставам с впечатлението, че перспективите зависят от практиката, в която попаднеш, от амбицията, психическата устойчивост и късмета на зъболекаря :)
Добра практика в Бг ...не знам какво означава.- Моята е разработена, пациентите ми са много, но са хора от средната класа и не могат да си позволят много.На моменти работата ми се превръща в скъпо хоби, т.е отивам на някой курс, купувам си това-онова, после се заземявам отново и така...но от микроскоп например ме делят светлинни години :(
Трудно решение е, затова ви благодаря за искрените отговори! Това, което най-много ме задържа в Бг, е по-късото работно време и възможността да съм повече с децата си. Постоянно претеглям дали това, че ще ги заведа в една по-уредена страна, ще компенсира липсата ми през по-голяма част от времето им и ...доникъде не стигам :?
Д-р Биляна Мусева
СФ София 2001
kunz
нов потребител
нов потребител
Обратна връзка:

Мнение от kunz »

Znam Go i az tova chuvstvo v petuk sledobed si kato nov chovek. V nedelia vecher - Praktikata chuka na vratata. Dr Dre tova koeto napisa e absolutno obektivno. I sega kato se zamislia - lesno niama nikude. Kakto kazvame nie shopite - moga da kopam a moga i da ne kopam:-P. Izvinete za latinicata no pisha ot gsma v obednata pochivka.
Uspeh ma vsichki koito sa reshili da idvat struva si da se opita i vidi. Priaten den ma vsichki
I
Изображение
Аватар
Д-р Пламен Тотишев
чест потребител
чест потребител

Мнение от Д-р Пламен Тотишев »

Да кажа и аз нещо по темата...

Човек решил да напусне Родината наистина трябва да има сериозна мотивация, още повече, когато не е сам и отговаря за няколко гърла. Иначе никакъв не е проблема да дойде, да опита, да види и се убеди сам.

Всеки има различни причини, има различна база, от която тръгва. Някой е имал късмета да му помогнат родители със закупуването на практиката, личното жилище, други са започвали изцяло от нула.

Акъл не искам да давам на никой, просто съвсем честно споделям от къде тръгнах в България:

- Започнах "скъпа" частна практика в град, който не познавах никой, освен жена ми;
- Нямах никаква помощ от родители, нито за собствена практика, нито за собствено жилище;
- Беше ми изключително трудно да разработя бизнеса в условия на много силна конкуренция и беден пазар;
- Започнах да работя в период, в който вече беше отдавна отминал бума на търсене на стоматологичните услуги. Колегите завършили само няколко години по-рано от мен за година работа успяваха да си купят апартамент;
- Каквото изкарвах отиваше обратно в кабинета, защото стартирах "скъпа практика".

... И накрая ми омръзна да практикувам това наше "много скъпо хоби". :(

Тоталната икономическа, политическа, икономическа, социална и каквата се сетиш друга криза ОКОНЧАТЕЛНО НАКЛОНИ ВЕЗНАТА В ПОЛЗА - ДАЛЕЧ ОТ БЪЛГАРИЯ! За мен връщане назад НЯМА!

Тук, в Англия избрах трудния път с частните практики, за което не съжалявам и за секунда, въпреки че си плащам цената за това - наложи се да искам пари назем от колеги, което е най-унизителното нещо за един мъж. Тоше, Поли, благодаря ви за помощта! :pray2:

Аз виждам възможност за развитие и за мен, и за моето семейство в Англия! Тукашните частни пациенти са много по-разбрани от българските ми и за мен е удоволствие да работя с тях. За NHS-а не мога да кажа нищо на този етап.

Дано направите правилния избор и да се реализирате успешно! :D
София 1999
д-р Тодор Манолов
нов потребител
нов потребител

Мнение от д-р Тодор Манолов »

Dr.Dre винаги съм презирал подобни форуми войни,и характера ми не ми позволява подробни обяснения като твоите.
1.Аз застрашен от никой не сам се чувствал,но реалността е такава-ние сме повече от таксиджиите,а повярвай ми на пациента в БЪЛГАРИЯ не му пука колко млад е" пълнача" на дупката му.Китайските зъболекари като дойдат някой трябва да им "занесе" своята патология,а нали се сещаш,че тогава пари за БИАД В СОФИЯ не остават на носителя на патологията :shock:
2.На страна от 3 милиона пенсионери,1,5 милиона цигани и 2.5 милиона останали "нормални работещи хора",и можеш да я прекосиш с кола от изток на запад за 10 часа да си обясняваме,че СФ е друга държава е доста наивно.
3.Аз розови очила нямам-мога и аз да ПЛАЧА 24/7.
4.Питал ли си IDH колко пари дават за РЕЦЕПЦИОНИСТ,СЕСТРИ,ПМ,МАТЕРИАЛИ и пр.И дали наистина си мислиш,че "ИСТИНСКАТА" стойност на твоя UDA e 100 ПАУНДА,а ти пак си прецакан :(
Публикувай отговор