поздрави от BG

Секция за колегите, които работят в UK
violeta magdalena
нов потребител
нов потребител

поздрави от BG

Мнение от violeta magdalena »

Здравейте колеги!Наскоро се регистрирах във форума,а тази тема я видях чак след като минах интервюто с IDH.Сега чакам регистрация в GDC и направо ми настъхна косата като чета за работата в UK.Ще заминаваме с малката ни дъщеричка и се чудя как ще се оправим.Не може да няма и позитивни страни,иначе защо никой не се връща.Все пак мн благодарности,защото това е единствената ми информация от UK!!!!Надявам се скоро и ние да се присъединим.
Аватар
Д-р Пламен Тотишев
чест потребител
чест потребител

Мнение от Д-р Пламен Тотишев »

Добре дошла в този подфорум! :-)

Има хубави, има и лоши страни работата и живота на Острова. Лично за мен хубавите неща преобладават! С колегите сме написали немалко тук, за да добиеш представа и се ориентираш. Щом "разглезен" зъболекар като мен се оправя без проблеми в системата на NHS, значи всеки може!

Аз, който съм свикнал в БГ средно 4-5 пациента на ден (поне по час за всеки), сега приемам около 25-30 на ден. Въобще не съм от бързите и продуктивните и пак не мога да бъда изморен в края на работния ден. Защо колеги (Dr.Dre) в края на работния ден са изстискани като лимон не знам? :roll: Въпрос на нагласа, начин на работа... Не знам!?! Ако мразиш страната, в която живееш и работата, която вършиш, може би е нормално да се чувстваш така. Е, аз не съм от тях! Англия ми харесва (за връщане в Бг не искам и да чувам), пациентите са готини и разбрани, стига да намериш верния път към тях. Има изключения, разбира се, но те не могат в никакъв случай да наклонят везната.

Изкарвам средно 300 -350 лири на ден без въобще да се напъвам, без да правя геройства :-) NHS предлага прости решения (вадене, пломба, корона, протеза) и това е, което търсят пациентите, нищо повече. Повече усмивки, чувство за хумор, приятелско и добронамерено отношение, това е, което кара пациентите да са доволни.

Както каза Марти: NHS храни всички ни, срам не срам! :D Аз работя и в частни практики (за удоволствие, глезотийки и все пак PRIVATE WORK EXPERIENCE :wink:), но основните ми доходи идват от NHS на този етап. :oops:

П.П. Прочети всичко тук, то не е много и ако пак имаш въпроси - питай.

Успех! :-)
София 1999
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Напълно се присъединявам към Пацо. Въпрос на нагласа и "чувство за хумор" :)
София 2003
Certificate in Endodontics
UCL Eastman Institute 2010
Diploma In Endodontic Practice
UCL Eastman Institute 2012
www.stomatolog.start.bg българският стоматологичен портал
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

Д-р Пламен Тотишев написа:Добре дошла в този подфорум! :-)

Има хубави, има и лоши страни работата и живота на Острова. Лично за мен хубавите неща преобладават! С колегите сме написали немалко тук, за да добиеш представа и се ориентираш. Щом "разглезен" зъболекар като мен се оправя без проблеми в системата на NHS, значи всеки може!

Аз, който съм свикнал в БГ средно 4-5 пациента на ден (поне по час за всеки), сега приемам около 25-30 на ден. Въобще не съм от бързите и продуктивните и пак не мога да бъда изморен в края на работния ден. Защо колеги (Dr.Dre) в края на работния ден са изстискани като лимон не знам? :roll: Въпрос на нагласа, начин на работа... Не знам!?! Ако мразиш страната, в която живееш и работата, която вършиш, може би е нормално да се чувстваш така. Е, аз не съм от тях! Англия ми харесва (за връщане в Бг не искам и да чувам), пациентите са готини и разбрани, стига да намериш верния път към тях. Има изключения, разбира се, но те не могат в никакъв случай да наклонят везната.

Изкарвам средно 300 -350 лири на ден без въобще да се напъвам, без да правя геройства :-) NHS предлага прости решения (вадене, пломба, корона, протеза) и това е, което търсят пациентите, нищо повече. Повече усмивки, чувство за хумор, приятелско и добронамерено отношение, това е, което кара пациентите да са доволни.

Както каза Марти: NHS храни всички ни, срам не срам! :D Аз работя и в частни практики (за удоволствие, глезотийки и все пак PRIVATE WORK EXPERIENCE :wink:), но основните ми доходи идват от NHS на този етап. :oops:

П.П. Прочети всичко тук, то не е много и ако пак имаш въпроси - питай.

Успех! :-)

Поработи 2 години , но не по 2 а по 5 дена седмично NHS и ще те питам дали няма да си кисел. И за мен NHS не е само вадене , пломба и чене. Налага ми се да правят и root canals , изграждания и т.н. Всеки приема нещата по различен начин Пламене и е малко тъпо точно ти да ми правиш подобни анализи като не знаеш в какво положение съм . Ще съм ти благодарен ако повече не го правиш !
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

А да - и може да попиташ Милена защо не можа да изкара и 6 месеца в дупката дето аз се гърчих над 1 година преди да се преместя в по-нормален кабинет. Може да ти светне с какви боклуци се занимавам всеки ден и защо не съм happy.
От петте зъболекари които заварих преди 2 години остана само 1 грък. Други трима дойдоха след мен и си тръгнаха преди мен. 2 трейни сестри дойдоха , работиха с мен , взеха си изпитите и духнаха , мениджърката ни с над 4 години стаж вдигна ръце от тази практика и напусна. От 3 дена аз и рецепцията се разправяме с малоумна пациентка , която мисли ,че в корема и живее плъх и на това отгоре иска ендо лечение под обща анестезия на изгнил долен мъдрец.

Поздрав от единствената практика със седация в Дорсет , която от утре няма да има dentist за тази дейност , защото и той напуска - http://www.youtube.com/watch?v=-4YEW8uibkY
Аватар
Д-р Пламен Тотишев
чест потребител
чест потребител

Жорка, Жорка...

Всеки може да попадне в кофти практика, не го пожелавам на никой. Това, че си изкарал толкова време там, извинявай, ама нищо хубаво не говори за теб, как не можеш да го проумееш не разбирам. Защо искаш на всички да втълпиш, че едва ли не това е Англия, това е естеството на работата и друго няма. Всеки тук познава много колеги, които са се вписали в системата, изкарват пари и са доволни.

На всички ни е ясно, че NHS е несправедлива, но това е положението, съсловието тук е по-безгръбначно и от нашето в Бг и е позволило да им натрапват все по-идиотски методи на работа. Факт е, няма как, дошли сме в заварено положение. Въпреки това с правилната нагласа се изкарват съвсем прилични пари или и това ще отречеш?

Всеки твой пост е пълен с неприязън към природата, времето, хората на Острова. Всеки има право да изкаже личното си мнение, но ти натрапваш своето, там се крие досадната разлика.

Между другото, с удоволствие бих работил и фул тайм NHS, не го правя сега, защото практиката ми е на 45-50 мин с колата и не ми допада идеята да пътувам толкова всеки ден. Не се притеснявай, аз също правя RCT на молари и изграждания по NHS, но сигурно не толкова, колкото теб. Ако пък искаш да кажеш, че работиш NHS на стандартите на частното, мога да ти кажа само ЕВАЛА, защото аз НЕ ГО ПРАВЯ. Но повярвяй ми, разваляш всичко, като се изкарваш мъченик. Изборът е твой, носи си кръста като пич и не мрънкай! Ако повече не издържаш, просто го захвърли!

Успех! :D
София 1999
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

Д-р Пламен Тотишев написа:Жорка, Жорка...

Всеки може да попадне в кофти практика, не го пожелавам на никой. Това, че си изкарал толкова време там, извинявай, ама нищо хубаво не говори за теб, как не можеш да го проумееш не разбирам. Защо искаш на всички да втълпиш, че едва ли не това е Англия, това е естеството на работата и друго няма. Всеки тук познава много колеги, които са се вписали в системата, изкарват пари и са доволни.

На всички ни е ясно, че NHS е несправедлива, но това е положението, съсловието тук е по-безгръбначно и от нашето в Бг и е позволило да им натрапват все по-идиотски методи на работа. Факт е, няма как, дошли сме в заварено положение. Въпреки това с правилната нагласа се изкарват съвсем прилични пари или и това ще отречеш?

Всеки твой пост е пълен с неприязън към природата, времето, хората на Острова. Всеки има право да изкаже личното си мнение, но ти натрапваш своето, там се крие досадната разлика.

Между другото, с удоволствие бих работил и фул тайм NHS, не го правя сега, защото практиката ми е на 45-50 мин с колата и не ми допада идеята да пътувам толкова всеки ден. Не се притеснявай, аз също правя RCT на молари и изграждания по NHS, но сигурно не толкова, колкото теб. Ако пък искаш да кажеш, че работиш NHS на стандартите на частното, мога да ти кажа само ЕВАЛА, защото аз НЕ ГО ПРАВЯ. Но повярвяй ми, разваляш всичко, като се изкарваш мъченик. Изборът е твой, носи си кръста като пич и не мрънкай! Ако повече не издържаш, просто го захвърли!

Успех! :D
Пламене, дал съм си предизвестието- вече месец как стана, имам дете на 8 месеца и не мога да увисна без работа просто защото практиката не ме харесва , а и не съм човек които ще зареже пациенти и хора които разчитат на мен както ти го можеш ! А във форума бях спрял не само да пиша , но и да чета от доста време докато не попаднах на глупостите ти. С какво са пълни постовете ми си е моя работа - като не те кефят не ги чети ! Всеки си е преживял нещо и го споделя както и ако реши. Щом ти е готино с розовите очила - дръж си ги - няма проблеми. Във всеки случай не на всеки му е розово и не един и двама познати колеги си вдигнаха чуковете обратно за БГ или по други дестинации. До преди няколко месеца и ти пееше колко било гот в частна практика , а днес ми хвалиш NHS-a . Последно ?
Като започна една работа гледам да е издържана като качество. Това ,че работя предимно NHS не значи ,че трябва да си плюя на името и умението да работя или да спра да изпитвам удоволствие от добре свършена работа. Защото като свикнеш да мажеш - утре и в частния си кабинет ще мажеш.
И не баце - не съм се канонизирал за мъченик още и затуй ти казвам - не ми прави профили и трудови характеристики ,а още по-малко анализи защо се чувствам скапан на края на деня като не ми знаеш положението - адски е дразнещо. Всяка коза си има свой крак и нейните мазоли. Не се опитвай да стъпваш по моите ! Благодаря предварително.
Аватар
Д-р Пламен Тотишев
чест потребител
чест потребител

Извинявам се за офтопика, обещавам да е за последно! :oops:

Четеш и пишеш както ти изнася, само и само да си намериш оправдание за мрънкането...

Не помня да съм казал нещо лошо за частното, хайде да ми припомниш, вместо да пишеш измишльотини, става ли? :D Няма достатъчно работа за фул тайм, там където бях и за това вместо да мрънкам като теб, отивам и работя в NHS. С най-голямо удоволствие бих работил нон стоп прайвит, но колкото и да са големи розовите ми очила, пак не могат да скрият реалността. :( На този етап NHS ще е основното, малко по малко частното ще се увеличава, докато накрая мога да се заобиколя с достатъчен брой частни пациенти.

Ние дето безотговорно "мажем", в края на работния ден сме свежарки и позитивно настроени. :D Не познавам друг колега, който има претенциите да работи качественна стоматология, гордее се с работата си и въпреки това не спира да мрънка и да се жалва.

Желая ти успех в новата практика (не съм злобар :D)!

Надявам се с това леко лирическо отклонение да сме помогнали на колегите да видят, че не всичко е мед и масло (никой не е твърдял това), не всичко е и змии и гущери!

Наздраве (чашата ми е още наполовина пълна)! :D

Извинявам се за офтопика, обещавам да е за последно! :oops:
София 1999
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

Не си злобар , ама си дошъл да злобееш и продължаваш. ДА имах нещастието да попадна в една от многобройните практики , които IDH са съсипали. Сори ако това те дразни , но имам мнение и си го изразявам. Ако не те харесва - не го чети- сигурен съм ,че има хора на които е интересна и гледна точка различна от твоята . Започнах в тази практика с оптимизъм , но постепенно се стопи с времето и идиощините с които ме сблъска съдбата . Ако някой си е направил труда да ми прочете всички постове ще да е видял това . РАзбира се позитивно настроен човек като тебе е прочел само това дето е видял с "розовите" очила.
Чети и работи каквото желаеш - на мен не ми дреме. Само ще те помоля - въздържай се да ме цитираш и споменаваш. Позитивните хора следва да стоят настрана от песимистите нали така ?! Само ,че вместо това храчат зад гърба им във форума. Явно излишния им позитивизъм е причината. Нямам друго обяснение.
violeta magdalena
нов потребител
нов потребител

Мнение от violeta magdalena »

Наистина Dr Dre ми направи впечатление че си започнал с мн надежди и ентусиазъм.След като имате опит със системата как определяте коя практика готина и коя кофти.Мн бих се радвала на някакви насоки.Като дойде времето да избирам дали бих могла да се ориентирам от офертата?!
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Условия за частна работа в повечето случаи се създават, не се търсят. Пациентите искат да могат да ти имат доверие преди да ти наброят куп пари. Затова много практики поддържат и NHS. Добра практика за мен е утвърдента практика с много редовни пациенти и която не приема нови пациенти. Не бих приел оферта за нова или наскоро отворена практика. Редовните пациенти по NHS са песен. Проблем правят тези, които не са чували за зъболекар и тези дето идват само за болка. От тях се пазете колкото може повече.
София 2003
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Д-р Дре и Пламен са двамата участници във форума споделили най-много впечатления и дали най-много полезна информация. Хубаво е когато информацията е обективна, малко повече оптимизъм в дъждовното време не е излишен. Д-р Дре малката хубавица не ти ли повдига духа сутрин, когато я виждаш как спи и вечер като се връщаш уморен от работа? И поздрави за новата практика. Пламен също е направил добър избор с mixed вариант, защото така човек не се уморява толкова лесно и има гарантиран доход. Не искам да загубим нито един от вас за форума.

Все пак, ако имате лични проблеми изяснявайте ги на лични бележки или в пъба :)
София 2003
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

д-р Дамянов написа:Условия за частна работа в повечето случаи се създават, не се търсят. Пациентите искат да могат да ти имат доверие преди да ти наброят куп пари. Затова много практики поддържат и NHS. Добра практика за мен е утвърдента практика с много редовни пациенти и която не приема нови пациенти. Не бих приел оферта за нова или наскоро отворена практика. Редовните пациенти по NHS са песен. Проблем правят тези, които не са чували за зъболекар и тези дето идват само за болка. От тях се пазете колкото може повече.
Ами това е - още в първите ми постове го загрях този момент. Това беше още 1 повод да остана толкова време. Практиката ни имаше строги правила в началото да НЕ приема нови пациенти. Направих си груба сметка ,че ако си плюя на ръцете до година - година и нещо основните неща ще са санирани , точките ще се правят по-лесно , хората ще ми имат повече доверие и ще има и повече частно. Така и стана в общи линии. Преди не искаха да чуят за частно , а сега се престрашават за някой и друг мост или моделно лята протеза. Района просто е кофти и не са много паралиите хора. Както и да е - това го бях преглътнал. Удоволствие е да видиш саниран пациент на когото се прави само преглед /скалиране или 1- макс 2 нови обтурации. Човекът ти има и доверие и цени времето ти , не си пропуска часовете. ДА ама НЕ казаха от IDH. Ще започнете да вземате нови пациенти. А вземаме нови , защото докато намерят нов зъболекар старите се разбягаха или ги разпределиха между другите зъболекари. ДА ама това руши доверието на пациентите и те бягат от практиката. А новият пациент не е виждал зъболекар с години. Устата му е леш, иска седмици , дори месеци работа. Често пациента си пропуска 2 или 3 визити по 30-40 мин , които си предвидил за да започнеш да ринеш боклуците. И с нови пациенти - само неприятности , оплаквания , адски много работа , а точки - труднооо. Цялата листа почти на колежката от БГ беше с такива. Много от тях бивши наркомани , на метадон с ужасни зъби и още по-ужасно поведение, ХИВ позитивни пациенти и т.н. Като те оставят без заплата по Коледа заради ненаправени точки не е готино. И не я упреквам ,че се махна. Но моята ситуация беше по-различна - имах си вече саниран контингент , не ми блъскаха тонове нови , защото графика си ми беше пълен , а за това се грижеше старата мениджърка. Обясних и кратко и ясно ,че ако ми блъска нови постоянно ще затъваме с точките и тя беше разбран човек. Още с напускането и немеца си хвърли оставката.
Писанията ми може да се схващат като мрънкане от някои индивиди тук , но не са замисляни като мрънкане. Те не са и за разбирковци дето от вчера са в NHS ,а вече всичко си знаят и спамят форума наред ,че и изкривяват думите ми плюейки зад гърба ми. НЕ.. Те са за колеги имащи намерение на идват насам , които не са на ясно с какво ще се сблъскат. Убеден съм ,че ще им бъдат малко или много от полза.
Има много хубави неща в Англия. Навсякъде са различни предполагам и всеки ги открива сам за себе си. От известно време спрях да пиша активно тук , защото ми се роди дете и не ми остава никакво свободно време - здраво , право , без никакви усложнения и без упойка. В болницата бяха много любезни , имаше басейн с топла вода и т.н.
Откакто съм тук забравих за постоянната хрема- зимата и сенна хрема през лятото. Дойдох торба кокали 66 кила , в момента съм над 85.
Пътищата са хубави и добре поддържани - удоволствие е да караш приличен автомобил , без да те е страх ,че някоя мутра ще те връхлети с танка си.
Има и хубави неща - не отричам , но човек лесно и бързо свиква с тях и едва ли е нужно да предупреждаваш някого ,че нещо хубаво може да му се случи. То така или иначе ще се случи без да донесе неприятности.
Аватар
д-р Дамянов
администратор
администратор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Дамянов »

Да, за съжаление политика на корпорациите е да приемат нови пациенти, които другите практики не желаят. По такъв начин си осигуряват гъвкави контракти с PCT, както и известна протекция на зъболекарите си.

Д-р Дре, помолих те веднъж, ще го повторя пак. Без лични нападки в публични постове!
София 2003
Аватар
Dr.Dre
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dre »

Не аз започнах с нападките . Извинявам се за спама и офтопика. Ако Пламен има да ми казва нещо - има фейсбук , скайп , телефон , а ако е толкоз ербап да дойде да ми го каже в очите. Аз на публичните нападки ще си отговарям публично.
Публикувай отговор