превод от касата

Проблеми и решения свързани с нашите приятели от ХЕИ, РЦЗ, НЗОК, РЗОК
Публикувай отговор
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

veni написа:
dr.Spilkova написа:И като имате предвид какво става с ръководството в момента, аз си мисля, че пак ще ни забравят. Иначе евала на д-р Нешева - откакто тя взе да ръководи поне всичко беше навреме! Сега ако се махне .....ще видим какво ще става с преводите пак.
Е значи си е заслужила бонуса! :roll: Аз пък си спомням много преди да дойде тя ,както и бате Бойко че също се плащане навреме !
Дали си е заслужила бонуса - не коментирам, тъй като не съм компетентна. Нещото,което ме интересува е дали превода ни идва навреме - определено идваше- даже и предсрочно. Много добре си спомням какво ставаше в края на 2009 и началото на 2010 г !
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
pc_sistemi

Мнение от pc_sistemi »

Някой знае дали ни е правен превода и кога ще бъде направен?
Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

не не е направен
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
Аватар
Ох Боли
чест потребител
чест потребител

Мнение от Ох Боли »

Доколкото разбрах още не са преведени парите към районните каси, така че явно ще почакаме. Дано не стане традиция това.....пак!
"Син съм на юнашко племе..."
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

А аз питам следното -нима сега докато се разберат кои ше го играе баш ефендито/демек шефа/ няма някой ЗАМ.ШЕФ който да парафира парите? :?:
EVERYBODY LIES...
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

doktor galindar написа:Ще ги преведат колеги,не се тормозете,че тормоза влошава здравето,а закакво са му на човек пари без здраве ?!

Понеже обичам да се самоцитирам, си повтарям поста от 2010 година . :lol:
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Измина още един ден в чакане.... Шегата настрана-днес разбрха,че превода едва ли ще бъде направен по-рано от 5-то число :shock:
EVERYBODY LIES...
кристина

Мнение от кристина »

Колеги, защо не се оплачете в Районните колегии на БЗС?
кристина

Мнение от кристина »

Ама те нали само ви дават правото да практикувате, а всички останали проблеми са си ваша работа!
Аватар
Ох Боли
чест потребител
чест потребител

Мнение от Ох Боли »

Колежке Кристина, разбирам, че сте страшно ядосана, разочарована и огорчена от случилото се с вашата практика, но не разбирам защо сега всички останали сме ви виновни! Никога не пропускам възможност да си търся правата, районната колегия в Благоевград е запозната с проблема ми с районната каса, уведомил съм и д-р Миланов и д-р Бързашки и се работи по въпроса. Питането ми е друго обаче-вие като сте толкова огорчена сега ще идете ли поне на едно събрание на БЗС да си изкажете претенциите и притесненията или пак само пенсионери ще гласуват и ще решават от името на всички ни. То това си е типично българска черта понеже-да лаем знаем всички, но когато трябва да застанем с името си зад някаква цел или кауза се скриваме по дупките си.
Много моля не нападайте и не се заяждайте с всички колеги имали наглостта да си платят членския внос и да не им закрият практиките!
Аватар
KIKO
потребител
потребител

Мнение от KIKO »

всъщност никой не знае кога ще има превод...доколкото разбрах въобще не е задвижена процедурата още...но са много разнопосочни новините....някой ,който има по -вярна информация да каже...тотална липса на информация -всяка районна каса казва нещо различно....
Аватар
Ох Боли
чест потребител
чест потребител

Мнение от Ох Боли »

От Пловдив ми казаха, че нямат превод още. Говорил съм със БЗС по въпроса и от там ми отговориха, че понеже договорите са индивидуални те нямат право да изискват от касата да плати дължимите лихви за просрочие и това трябвало да прави всеки от нас поотделно. Аз мисля този път да не ги оставя така нещата. Ще видим колко ще закъснеят.
Аватар
KIKO
потребител
потребител

Мнение от KIKO »

и аз разпитах ...най-лошата прогноза -превод след като бъде избран новия шеф към края на месеца...каква е тази държавна администрация,с хиляди заместници ,която зависи от един човек ...хиляди колеги си чакат изработените заплати -с кръв и пот,обременени с все по-скъпи и ненужни изисквания от държавата ....
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Колега как така края на месеца-нали тогава ще се съберат парите за 2 месеца общо и касата ще трябва да преведе не 3 а 6 млрд лева :roll: От къде тия пари ???

Това са глупости-до 5-то число ще са преведени. Относно "тая държава " и " тия управници " - малко ни е ,трябва още !!! Не ме питай що ! :twisted:
EVERYBODY LIES...
кристина

Мнение от кристина »

Ох Боли написа:Колежке Кристина, разбирам, че сте страшно ядосана, разочарована и огорчена от случилото се с вашата практика, но не разбирам защо сега всички останали сме ви виновни! Никога не пропускам възможност да си търся правата, районната колегия в Благоевград е запозната с проблема ми с районната каса, уведомил съм и д-р Миланов и д-р Бързашки и се работи по въпроса. Питането ми е друго обаче-вие като сте толкова огорчена сега ще идете ли поне на едно събрание на БЗС да си изкажете претенциите и притесненията или пак само пенсионери ще гласуват и ще решават от името на всички ни. То това си е типично българска черта понеже-да лаем знаем всички, но когато трябва да застанем с името си зад някаква цел или кауза се скриваме по дупките си.
Много моля не нападайте и не се заяждайте с всички колеги имали наглостта да си платят членския внос и да не им закрият практиките!
Уважаеми колега Ох Боли, аз съм разочарована и огорчена от липсата на подкрепа от колегите като цяло тук!Много лесно проблема се пренесе на друга плоскост- конфронтация между "плащащи" срещу "тарикати , които не плащат"!Жалко е че мислите, че нападам и се заяждам с колеги!Това че на вас не се е случило днес моя проблем , не значи че утре няма да има подобно безобразие което да ви засяга(нищо че си плащате чл. внос)На мен ми е добре известно, че в този форум има регистрирани потребители в ролята на "агенти" на БЗС, които следят настроенията в съсловието.Също така следят дали не могат да подведат някого под съдебна отговорност за обида, клевета или друго, особено такива които изказват несъгласия спрямо политиката на Съюза.Та на вашия въпрос дали ще отида на събрание - НЕ НЯМА ДА ОТИДА, защото явно няма кой да ме подкрепи, а само ще си навлека ОЩЕ ПОВЕЧЕ ОМРАЗА И ПОВОДИ ЗА СЛЕДЕНЕ КОГА ЩЕ "СТЪПЯ НА КРИВО" ЗАДА ИМА ОТМЪЩЕНИЕ
кристина

Мнение от кристина »

Както забелязвате следя и тема, която изобщо не ме касае(не работя с Касата), но също като вас мисля че е нередно да се бавят преводи на пари които вече са изработени ,независимо от причината!Тук естествено трябва Съюза да вземе отношение и да защити правата ви(ни), но както виждате не го прави!Въпреки че си плащате чл. внос!Няма и да го направи, защото нищо не ги застрашава, дори и най- обикновено мнение изразено "против".Няма страшно колеги, парите ще се изплатят все някога.А пък и да стане най- лошото- да дойде момент и да не се изплатят- ние не сме за една ЕДНОМЕСЕЧНА заработка я, нали!Ние сме над тези неща, важното е че сме си платили чл. внос навреме, а такива като мен в двоен размер!За да ми дойде акъла и друг път да не се противопоставям !
Dr.Dobreva
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dobreva »

Не знам защо, но нещо се оплетоха темите!!!!!
Но и на мен ми направи адски неприятното впечатление, че по-скоро нападнахте колежката вместо да я подкрепиме! Нали е форум в който си пишем ние стоматолозите с нашите си проблеми, не е форум на РЗИ или касата или от сорта! Защото има доста практики които би трябвало по тази логика отдавна да са закрити! Защото един неплатен членски внос е най-малкото заради което трябва да се закрие практиката на колега!!! Ами ако беше нещо по-сериозно, за каква колегиалност става дума.....не знам! Замислете се!
п.с И аз познавам колеги неплащали чл.внос от поне 10 години.......има и такива коита работят без дори да имат регистрация в РЗИ, и от там го знаят :!: и нищо.......за какво си говорим тогава?????

Ето точно затова, съюза не си дава много зор, а РЗИ, НЗОК и т.н си правят каквото искат, защото ние не се подкрепяме един друг, а напротив и те много добре го виждат това! И зная,че ако някой има нещо напреки ще трябва да се оправя поединично, което за тях не е проблем! Уви!
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

Dr.Dobreva написа:Не знам защо, но нещо се оплетоха темите!!!!!
Но и на мен ми направи адски неприятното впечатление, че по-скоро нападнахте колежката вместо да я подкрепиме! Нали е форум в който си пишем ние стоматолозите с нашите си проблеми, не е форум на РЗИ или касата или от сорта! Защото има доста практики които би трябвало по тази логика отдавна да са закрити! Защото един неплатен членски внос е най-малкото заради което трябва да се закрие практиката на колега!!! Ами ако беше нещо по-сериозно, за каква колегиалност става дума.....не знам! Замислете се!
п.с И аз познавам колеги неплащали чл.внос от поне 10 години.......има и такива коита работят без дори да имат регистрация в РЗИ, и от там го знаят :!: и нищо.......за какво си говорим тогава?????

Ето точно затова, съюза не си дава много зор, а РЗИ, НЗОК и т.н си правят каквото искат, защото ние не се подкрепяме един друг, а напротив и те много добре го виждат това! И зная,че ако някой има нещо напреки ще трябва да се оправя поединично, което за тях не е проблем! Уви!
Колегиалност от колеги?!! Забравете!!! Ние сме противно племе, в което всеки гледа само себе си! Повярвайте ми- това е тъжната истина! Затова и в обществото има трайно загнездено негативно отношение към нас, защото не можем, не знаем как и не искаме да защитаваме себе си и професията си пред инстанциите, медиите и обикновенните хора...
Аватар
Ох Боли
чест потребител
чест потребител

Мнение от Ох Боли »

Ами към кого тогава вие примерно сте колегиална? Към работещите нелегално или към легалните колеги, плащащи членски внос, глоби, данъци, счетоводство и още и още неща. Странна представа за колегиалност бих казал аз. Ето на това се вика нелоялна конкуренция.
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

Ох Боли написа:

Ами към кого тогава вие примерно сте колегиална? Към работещите нелегално или към легалните колеги, плащащи членски внос, глоби, данъци, счетоводство и още и още неща. Странна представа за колегиалност бих казал аз. Ето на това се вика нелоялна конкуренция.
Хронично неплащене е едното, другото само за една(последната) година. Мисля- има и трябва да се прави разлика.
Публикувай отговор