Проверка от касата-изисквания към нас простосмъртните :)

Проблеми и решения свързани с нашите приятели от ХЕИ, РЦЗ, НЗОК, РЗОК
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Alexandra написа:
dr.Spilkova написа:само по един амб.лист се изпринтира за нашия архив и евентуално втори да се даде на пациента :D
А на пациента за какво му е? :roll: Като същото го написвам в книжката и го карам да се подпише и там.
Това само ако си го изиска! Иначе не трябва да давате, аз никога не давам.

В тон с летните месеци и отпуски бих искала да ви попитам трябва ли да уведомяваме касата че сме в отпуска ? По принцип отдавна не им даваме информация за работното ни време , как точно биха ви улучили кога работите за да ви проверят? Ако дойдат на проверка в работното време което сте обявили пред кабинета си и в точно този момент вас ви няма какво следва? Защото с мисля как отивам уикенда някъде и решавам спонтанно да остана още 1 ден - понеделник сутринта съм първа смяна , обикновено не записвам пациенти ако пътувам и точно тогава ми идват на проверка ?!?
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

veni написа:
Alexandra написа:
dr.Spilkova написа:само по един амб.лист се изпринтира за нашия архив и евентуално втори да се даде на пациента :D
А на пациента за какво му е? :roll: Като същото го написвам в книжката и го карам да се подпише и там.
Това само ако си го изиска! Иначе не трябва да давате, аз никога не давам.

В тон с летните месеци и отпуски бих искала да ви попитам трябва ли да уведомяваме касата че сме в отпуска ? По принцип отдавна не им даваме информация за работното ни време , как точно биха ви улучили кога работите за да ви проверят? Ако дойдат на проверка в работното време което сте обявили пред кабинета си и в точно този момент вас ви няма какво следва? Защото с мисля как отивам уикенда някъде и решавам спонтанно да остана още 1 ден - понеделник сутринта съм първа смяна , обикновено не записвам пациенти ако пътувам и точно тогава ми идват на проверка ?!?
Аз винаги оставям уведомително писмо. Когато ще отсъствам повече от два дни. Не е никакъв проблем - при нас се оставя в деловодството и така си пътувам спокойно. За един ден никой няма да го направи на въпрос. Но за повече време - особено, когато сте в отпуск, трябва да уведомявате, защото иначе ще Ви глобят.
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Ами на мен ми е проблем да ходя до касата да ги уведомявам когато реша спонтанно да отсъствам ! Та затова питам знаете ли имат ли основание да ни глобят ако дойдат на проверка и не сме на раб. си място в момента та такава и няма бележка на кабинета че си в отпуска? Всъщност ние не сме длъжни като дж-пи-то да сме на разположение !
Dr.Dobreva
потребител
потребител

Мнение от Dr.Dobreva »

Ами не занам да имаме такова задължение! Не сме спешна помощ, пациента може да ходи при всеки друг стоматолог...не сме длъжни да сме на разположение и поне аз не виждам причина да уведомяваме касата!
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Мисля, че по този въпрос трябва да отправим официално запитване към нашия "закрилник" - БЗС, защото и аз като отсъствам давам уведомително писмо, но определено ми е ангажимент от Асеновград да ходя до Пловдив само за едно листче, и то ако ти е планиран отпуска. Но както казва колежката, се налага някой път да отсъстваме непланирано. Все пак нали е наше решението кога да работим и кога не :wink:
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Колеги,нека да ъпдейтна малко темата. Има ли колеги,които вече да са посещавани тая година от НЗОК / софиянците/ ?
Питам,за да може ако има някъкви промени относно изискванията и по конкретно към нещата,които проверяват да се споделят тук за да може всички да сме в крак с модата 8)
Днес минаха от РЗИ-то и разбрах че имало неква промяна в наредба 39 но не остана време да ми я споделят / бяха ангаже с бензидиновите проби,които изведнъж се оказаха отново законни :roll: /

Поздрави :)
EVERYBODY LIES...
v0308
потребител
потребител

Мнение от v0308 »

Пак ли с тези бензидинови проби?Миналата година не взимаха!Едва ли е само при Вас,но до момента никой не го е отбелязал това.
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Ето,казвам Ви го сега.Информация от днес :)
EVERYBODY LIES...
v0308
потребител
потребител

Мнение от v0308 »

Благодаря.Сега се сещам,че преди време отмениха взимането на мек материал за проба за стерилност,но миналата година ми искаха лигнинова ролка.Как е тази година?
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Тая година ако има как и стола да пъхнем в автоклава - чок добре !
Майтапа на страна но казаха всичко възможно /лигавници,марли,тупфери,ролки,матрици/ да се слага в автоклава :shock:
На въпроса- знаете ли колко бактерия има в устата ? Отговора беше- не ме интересува,така трябва и толкоз ! :shock:
EVERYBODY LIES...
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Е, това вече е прекалено! Лигавници в автоклав ми звучи смешно! :) :shock:
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Това е положението колеги :) Единствено престилката нямало нужда от автоклавиране :))))))
EVERYBODY LIES...
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Колеги не се оставяйте да ви правят на маймуни! Лигавниците са еднократни и НЕ подлежат на стерилизация !
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

А лигниновите ролки? А тупферите? :shock:
EVERYBODY LIES...
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Между другото тази седмица очаквам проверка от националната каса,да видим те какво ще кажат 8) Очаквам изискване да имам джобен принтер :D
EVERYBODY LIES...
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

А как така очаквате, искате да кажете, че ви предупреждават ли?
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Не,колега ми се обади да каже,че са в района :)
EVERYBODY LIES...
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

:) може да ви подминат !
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Дреме ми,аз съм си изряден 8) Пределно ми е ясно,че като дойдат ще отнеса глоба но нищо не мога да направя по въпроса :)
EVERYBODY LIES...
Аватар
Arthur Dent
почетен член
почетен член

Мнение от Arthur Dent »

Dr.Gregory House написа:Тая година ако има как и стола да пъхнем в автоклава - чок добре !
Майтапа на страна но казаха всичко възможно /лигавници,марли,тупфери,ролки,матрици/ да се слага в автоклава :shock:
На въпроса- знаете ли колко бактерия има в устата ? Отговора беше- не ме интересува,така трябва и толкоз ! :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol:
За тия има само едно решение - обяснявате им от колко трилиона клетки е изградено човешкото тяло. Тяхното също. Обяснявате им, че само 10 (десет) процента от тези клетки са човешки. При тях може би са 6-8 процента. След това приветливо, но твърдо ги каните да се съблекат, да се наместят в автоклава и да се позачистят, че ви разстерилизират хубавия кабинет...
Публикувай отговор