електронно отчитане

Проблеми и решения свързани с нашите приятели от ХЕИ, РЦЗ, НЗОК, РЗОК
Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

Elenadent написа: Лесен е и изключително удобен за ползване!

Не ми беше нито лесен, нито удобен за ползване този продукт. Толкова тромав ми се видя, че направо почуствах облекчение когато се отървах от него. Тъй като "на вкус и цвет, товарищ нет" препоръчвам на всички първо да пробват и после да плащат :wink:
Склерозата ще ни направи нови хора!
Д-р Боян Богданов
нов потребител
нов потребител

Мнение от Д-р Боян Богданов »

Д-р Къртев написа:
Elenadent написа: Лесен е и изключително удобен за ползване!

Не ми беше нито лесен, нито удобен за ползване този продукт. Толкова тромав ми се видя, че направо почуствах облекчение когато се отървах от него. Тъй като "на вкус и цвет, товарищ нет" препоръчвам на всички първо да пробват и после да плащат :wink:
На мен ми е лесен и удобен.Ползвам го от 2009 и доста пари ми е спестил от грешките ,които правех и съответно касата не плащаше.
Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

Някой знае ли дали при предаване на отчета е възможно да ни заразят флашките с вируси?
Deliya
нов потребител
нов потребител

Отчитане

Мнение от Deliya »

Да винаги могат от касата да заразят флашките с вируси. Като ги сложите на комютъра си винаги ги сканирайте с антивирусната програма.
Няма невъзможност - има необходимост!
Аватар
KIKO
потребител
потребител

Мнение от KIKO »

В интерес на истината всеки колега може да си позволи някоя платена програма -но безплатната върши работа за малки практики,с малък пациентооборот(нова дума:) )Но просто ми писна да ни доят с помощта на държавата с идеята ,че зъбарите са богаташи и правят емнайси хиляди лева по касата....Програмите са скъпи-просто не са сложни програми,и сравнима такава програма би трябвало да струва -30 долара=ок.50 лева годишно(повечето подбни програми струват толкова)...звъняха ми по телефона с някакви цени от 180 лева,год.подръжка от 120 лв....подозирам,че ще се случи следното:
-лобистите на платените програми ,ще накарат НЗОК да не приема отчети с безпл.програма
-ще настане уникален хаос с отчетите,(поне има фирми ,които срещу заплащане правят отчети,тук ползващите форума сигурно ползват добре комп.,но има възрастни колеги,които няма да се справят,което въобще не ги прави по-лоши стоматолози)
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

електронното отчитане стартира от 01.08 , този път наистина!
Последно промяна от veni на Съб Авг 04, 2012 9:40 am, променено общо 2 пъти.
v0308
потребител
потребител

Мнение от v0308 »

Колеги,някой да е разбрал,дали пак няма да се отложи стартирането на електронното отчитане?
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Не,няма да се отлага тоя път за съжаление :((
EVERYBODY LIES...
Аватар
mik59
нов потребител
нов потребител

Мнение от mik59 »

Д-р Къртев написа:Някой знае ли дали при предаване на отчета е възможно да ни заразят флашките с вируси?
Вие да не мислите да ходите на крака да им носите отчета на флашка??? :lol: Подписвате с електронен подпис и изпращате по мейла.
Аватар
Д-р Къртев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Къртев »

mik59 написа:
Д-р Къртев написа:Някой знае ли дали при предаване на отчета е възможно да ни заразят флашките с вируси?
Вие да не мислите да ходите на крака да им носите отчета на флашка??? :lol: Подписвате с електронен подпис и изпращате по мейла.

Всеки нормален човек би казал същото, но дълбоко се заблуждавате.Развеселихте ме :thumb:
Deliya
нов потребител
нов потребител

Мнение от Deliya »

Д-р Къртев написа:
mik59 написа:

По принцип изпращането по интернет на отчетите към сървър на НЗОК и създаването на електронно досие на пациента отдавна трябваше да стане. Тогава нямаше докторите да се занимават с програми а компютрите трябваше да бъдат работни станции. И само като се въведе ЕГН-то на пациента вече да се работи направо със сървъра на касата. И данните автоматично да отиват там в реално време. Само че от касата се крадат постоянно милиони левове и ...няма какво да се обясняваме.....
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

специално при нас в Асеновград - като си предавахме отчета за юни , имаше бележка , че следващия отчет ще е електронен и да се запише на (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ) ДИСК! Попитах все пак не може ли на флашка - не можело, и освен кочана с фактури, да се носят и спецификациите.Аз за мен си направих извода, че само ни се спестяват амб.листове. Сега си мисля трябва ли да купувам празни дискове, че и да правя запис върху тях (определено вече съм забравила как ставаше)?!?!?!? Какъв е проблема да копират данните от флашката?!?!?!?
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

dr.Spilkova не мисля че имат право да предявяват такива преденции! Отчета трябва да е на ел. носител във указания от тях формат! Носителя си го избирате вие, а не те!
Deliya
нов потребител
нов потребител

Мнение от Deliya »

Не се учудвайте. В касата работят чиновници които нямат необходимото образование и квалификация. Мнозинството от служителките са приети след успешно положен изпит на "ДИВАН", "КРЕВАТ" или направо "НА ПОДА". Всички доктори които трябва да се отчитат в НЗОК имат много по-високо образование и квалификация. Служителите на НЗОК всячески се стараят да УНИЖАТ Докторите.
v0308
потребител
потребител

Електронно отчитане

Мнение от v0308 »

veni написа:dr.Spilkova не мисля че имат право да предявяват такива преденции! Отчета трябва да е на ел. носител във указания от тях формат! Носителя си го избирате вие, а не те!

Какъв трябваше да е формата?
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Може би искат да ги оставяме тези дискове като носител, вместо да копират файловете....защото определено няма да им оставяме флашките. Но специалистите лекари около мен си дават файловете на флашка- копират ги и това е!
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
KIKO
потребител
потребител

Мнение от KIKO »

има ли яснота какви ще са кодовете в отчетните файлове-пълен или непълен,че всяка каса със собствено мнение...
delyanvasilev.org
нов потребител
нов потребител

Мнение от delyanvasilev.org »

Alexandra написа:
veni написа:
Alexandra написа: Например?
http://hippocrates.kontrax.bg/hippocrates-d-lite
Не правя реклама - ползвам го от началото на годината за отчети по здравната каса! Никой не ви задължава да до ползвате , но за минималния брой дейности от касата на мен лично ми е достатъчен!
Благодаря.
Безплатната версия на хипократ не гарантира постояна техническа подръжка, отделно няма никакви бланки освен амбулаторен лист. Докато дентист НЗОК има и бланките и фактурите и др глупости
delyanvasilev.org
нов потребител
нов потребител

Д-р Къртев написа:
mik59 написа:

Всеки нормален човек би казал същото, но дълбоко се заблуждавате.Развеселихте ме :thumb:
Ти хубу искаш да изпратиш отчета по имейл, но как ще предадеш фактурата и спецификацията която трябва да са на хартиен носител?
delyanvasilev.org
нов потребител
нов потребител

Ето и една интересна хипотеза която поставих в РЗОК.
Имам
адрес на управление
адрес за кореспонденция
адрес на изпълнение на дейността
Трите адреса са различни.

Компютъра с програмата задължително ли трябва да бъде на адреса на изпълнение или може да бъде на адреса на управление или за кореспонденция.

След малко вътрешен спор м/у служителите стигнаха до извода че е без значение къде е, важното е те като дойдат на проверка да имам бланките (може да са разпечатани или старите от книжарницата) и да са подписани. а програмата мога да си я попълвам в края на месеца и да им нося отчетите само...
Публикувай отговор